12° Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.68

Bilal Erdoğan, Bolu’da TÜGVA binasının açılışına katıldı

Türkiye Gençlik Vakfı Bolu İl Hizmet Binası, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan’ın katılımıyla İzzet Baysal Caddesi üzerinde gerçekleştirilen törenle açıldı.
Güncel - 13 Ekim 2017 19:28 A A

Türkiye Gençlik Vakfı Bolu İl Hizmet Binası, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan’ın katılımıyla İzzet Baysal Caddesi üzerinde gerçekleştirilen törenle açıldı. Vatandaşların da yoğun alaka gösterdiği açılış törenine, Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ve davetliler katıldı. Açılış töreninde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Törende konuşan Bilal Erdoğan, TÜGVA’nın, kimliksizleştirilmeye çalışılan bir milletin her tarafta uyanışının gençlikteki yansımasını temsil ettiğini belirterek, “Batılılaşma adı aşağıda 150-200 yıllık bir işlem yaşadık. Bu batılılaşma bize sadece şeklen batılılaşmayı getirdi. Giyimimiz, kuşamımız, dinlenilen müzikler, televizyonlarda izlenen filmler, yediğimiz yemeklere varıncaya kadar yalnızca batının yaklaşık olarak gelenek görenek, adetlerini kopyalamaya çalıştık. Lakin, ‘batının ilmini, fennini, teknolojisini aldık mı?’ Iri bir ‘Hayır.’ ‘Kendi uçağımızı üreteceğiz’ dediğimiz vakit engel olundu. Kendi otomobilimizi üreteceğimiz vakit engel olundu. Bu projelere son verildi. Çünkü bize batılılaşma ile dayatmak istedikleri şey, batının nesi varsa onu satın almaktan ibaret. Batılılaşma, yani batının kapı kulu, pazarı edinmek. Bundan öteye geçmemizi istemediler. İşte onun için son 15 yılda yaşadıklarımız. Bu kadar gelişmeden, güçlenmeden sonra ‘Yolculuk’ ile başlatılan işlem, özellikle gençlerin manipüle edildiği bu süreçte Türkiye’nin önünü kesmek istediler. Özgürlük Türkiye, egemen Türkiye, kendi kararlarını kendi veren Türkiye istenmiyor. Yani dost, müttefik, şu, bu tümü yalan. Benim dediğimi yapacaksın. Benim menfaatim neyi gerektiriyorsa o kadar hareket edeceksin. Bizden beklenen bu. Bunun gençlikteki yansıması özenti bir gençlik yetişmesi ve bu planı uygulamasıdır. Bunu kabul etmiyoruz. Biz gençlerimizin kendi kimliğimizden koparılarak, kimliksizleştirilerek, batı taklitçisi olarak değil tarihimizden gelen bütün değerlerimizi özümseyerek geleceğini kurmasını istiyoruz” dedi.

“Çanakkale ruhunun bitmediğini gördükleri için üstümüze gelecekler”

Batı medeniyetinin dominant olduğu son 200 yılda daha fazla gözyaşı ve savaş olduğunu ifade eden Erdoğan, dünyanın 15 Temmuz’da Çanakkale ruhunun bitmediğini gördüğü için Türkiye’nin üzerine geldiklerini kaydederek şunları belirtti:

“Bakın, Batı diyoruz, medeniyet diyoruz, çok geliştiler diyoruz fakat batı medeniyetinin dünyada baskın olduğu bu son 200 yılda dünya daha adil bir yer oldu mu acaba? Acaba dünyada zulümler son mu buldu? Savaşlar mı bitti? Yoksulluk mi son buldu? Hayır. Batının tahakkümü aşağıda dünyada daha çok kan, daha çok gözyaşı ve daha çok savaş oldu. Kitle imha silahları batı medeniyetinin gözünün önünde, onların ellerinde yetişti büyüdü. İki dünya savaşı başlatan batı medeniyeti kendi arasında 100 milyonu aşkın insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. 21’inci yüzyıl inanın bizim yüzyılımız olacak. Bundan benim hiç şüphem yok. Sizin de olmasın. Dünyanın bugünkü bu çalkantıları İnşallah fazla kutlu doğumlara haberci. Ben böyle düşünüyorum. Çünkü bu millet 15 Temmuz’da Çanakkale ruhunun bitmediğini kanıt etti. Dünya da bunu fark etti. Derhal onun için üstümüze gelecekler. Ama bu ırk nasıl bin yılı aşkın bağımsızlığını kimseye teslim etmediyse, bugün de yarın da teslim etmez.”

Faruk Çidem 

 

Güncel - 19:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.