10° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.07
 • DOLAR 5.36

Böylesi görülmedi! Aynı anda doğuma gittiler…

Çok ender rastlanan durum karşısında hastane ekibi meslek hayatlarının en mutlu anlarını yaşadı.
Güncel - 10 Ekim 2017 11:46 A A

Çok ender rastlanan durum karşısında hastane ekibi meslek hayatlarının en mutlu anlarını yaşadı. Birlikte gelişen Fatma-Gülümser Karataş kardeşler aynı saatte doğan bebeklerini de birlikte büyütecekler. 

Edinilen bilgiye göre; Acarlar Mahallesi’nde yaşayan ve bununla birlikte arkadaş olan Fırat Güvenç arkadaşı Fatih Urut ile benzer evden kız alıp bacanak oldu. Fatma Karataş ile Fırat ile evlenirken kardeşi Gülümser de Fatih ile evlenerek yuva kurdu. Evlilikten önce sıkı bir arkadaş olan Fırat Güvenç ile Fatih Urut bacanak olduktan sonra arkadaşlıkları adeta kardeşliğe döndü ve acı tatlı her olayı birlikte yaşamaya başladılar.

“Benzer anda doğuma gittiler”

Dün akşam saatlerinde abla Fatma Güvenç ile kardeşi Gülümser Urut’un aynı anda doğum sancıları tutunca bacanaklar hanımlarını Aydınlatılmış Liva Hastanesi’ne getirdi. Doktorları da aynı olan iki kız kardeşin aynı anda doğum sancısı tutması üzerine Liva Hastanesi Bayan Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Kadriye Şanslı iki kardeşi aniden doğuma aldı. Ağrısız sistem ile iki kardeş aynı anda birer oğlan dünyaya getirdi. Fatma Güvenç’in bebeğine Poyraz ismi verilirken Gülümser Urut’un bebeğine ise Yiğit Ömer ismi verildi. Bugüne kadar yüzlerce doğum yaptırdığını ilk kere bu dek heyecanlı ve mutlu bir işlem gerçekleştirdiğini bildiren Bayan Doğum Uzmanı D. Kadriye Uğurlu, “İki kardeşi aynı gün başarılı bir doğum ile anne oldu. Anneler dinç ve mutlu, bebeklerimiz de oldukça dinç. Fazla nadir görülen bir durum idi. İki kardeş benzer anda anne oldu. Hem aile için hem bizler için büyük mutluluk vesilesi oldu” dedi. 

“Hastanenin maskotu oldular”

Oldukça sağlıklı doğan Poyraz ve Yiğit Ömer Bebekler hastanede alaka odağı oldu. Benzer anda iki torunu aniden kucaklayan Anneanne Ezine Karataş, yaşadığı mutluluğun tarifsiz olduğunu belirterek sızısız doğum yöntemi ile kızlarının doğumunu gerçekleştiren Liva Hastanesi ekibine teşekkür etti.

Yaşanan durumun ender rastlanan vakalardan biri olduğunu gösteren Kültürlü Liva Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erdal Gezer, “İki kardeşin aynı günde anne olması bizi mutlu etti. Her iki anne de prenses doğum dediğimiz ağrısız doğum ile anne oldular. Kardeş olan iki annenin aynı anda Liva Hastanesi’nde anne olması bizi fazla mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

İbrahim Kılınç

Güncel - 11:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]