10° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
 • EURO 6.11
 • DOLAR 5.38

Bulduğu parayı sahibine teslim eden zabıta ödüllendirildi

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görevli zabıta memuru olarak tahsis yapan Yahya Fırıncıoğulları, Çiğdede Mahallesi Mirci mevkisi civarında bulduğu cüzdanı Zabıta Müdürü Önder Yıldırım’e getirdi.
Güncel - 26 Ekim 2017 14:45 A A

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görevli zabıta memuru olarak tahsis yapan Yahya Fırıncıoğulları, Çiğdede Mahallesi Mirci mevkisi civarında bulduğu cüzdanı Zabıta Müdürü Önder Yıldırım’e getirdi. İçinde 16 bin Riyal olan cüzdanın sahibi Cumali Seyyah’a teslim edildi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Çay, Gurbetçi Cumali Seyyah’ın cüzdanını bulup iade eden Yahya Fırıncıoğulları’nı makamında kabul ederek göstermiş olduğu insani davranıştan nedeniyle kendisini altın ile ödüllendirerek tebrik etti.

Başkan Akarsu, belediye çalışanlarının bu durumlarda tekrar tekrar misal teşkil ettiğini belirterek, “Biz kendi bünyemizde çalışan personellerimizin bu cins davranışları göstermelerinden memnun etme duyuyoruz. Buradaki amacımız azıcık da farkındalık meydana getirmek. Bu nesil akıcı davranışları, bu erdemli davranışları, bu şerefli davranışları belirten arkadaşlarımıza bütün kamuoyunun huzurunda teşekkürümüzü ifade etmek namına bugün bir araya geldik. Bu erdemli, güzel davranışların misal olmasını diliyorum. Personelimize baştan teşekkür ediyorum” dedi.

Zabıta memuru Yahya Fırıncıoğulları da yaşadığı olayı anlatarak, yaptığının bir insanlık görevi olduğu söyledi.
Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürü Önder Şimşek ise, “Herkese misal olan bu davranışı yapan personelimizi kutluyorum. Bize de bu yakışır” diye konuştu. 

Güncel - 14:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]