Açık
 • EURO 6.83
 • DOLAR 6.12

Burun Deliği Estetiği

Advertorial - 9 Ekim 2016 18:59 A A

Burun deliği estetiğinde en sık karşılaşılan şekil bozuklukları çok geniş, çok dar, çok uzun ya da asimetrik görünümlü olmasıdır.

Burun delikleri burnun ve yüzün genel görünümünü etkileyen çok önemli bir unsurdur. Kişiyi burundaki diğer şekil bozukluklarından çok daha fazla mutsuz eder. Bu nedenle burun estetiği tasarımının en önemli aşaması burun delikleridir. Çünkü burun estetiğinin başarısını belirleyen en önemli gösterge simetrik burun delikleridir. Kişinin estetik operasyon geçirdiğinin anlaşılmaması için de burun deliğinin estetik sonrası görünümü çok önemlidir.

Burun deliğiyle ilgili şekil bozuklukları nelerdir?

Burun deliği estetiğinde en sık karşılaşılan şekil bozuklukları çok geniş, çok dar, çok uzun ya da asimetrik görünümlü olmasıdır. Doğal burun delikleri oval ve simetrik bir görünüme sahip olmalıdır. Burun deliklerinin nefes alma işlevini yerine getirecek büyüklükte olması gerekir. Burnun aşırı dar olması durumunda burun kanatlarını genişletmek için vücudun başka bir bölgesinden kıkırdak doku nakil edilmesi gerekebilir. Burun deliği burnun ve yüzün genel görünümü üzerinde çok etkilidir. Bazı durumlarda sadece burun deliklerinin düzeltilmesi bile burundaki şekil bozukluğunu gidermek için yeterli olabilir.

İdeal burun deliği şekli nasıl olmalıdır?

İdeal burun deliği şeklinde altın oran hesaplaması uygulanır. Bu hesaba göre iki burun deliğinin arasındaki mesafe ile gözün iç kenarları arasındaki mesafenin orantılı olması gerekir. Burun deliklerinin oval bir şekilde simetrik bir görünüme sahip olmalıdır.

Burun deliği şekillendirmede 3D simülasyon cihazı desteği

Burun deliği şekillendirilirken tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi 3D simülasyon cihazının özel yazılım programlarından destek alınır. Bunun için hastanın muayene sırasında 8 farklı açıdan fotoğrafları alınır. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar üzerinden kişinin üç boyutlu görüntüsü hazırlanır. Bu görüntünün üzerinden burnun ve burun deliklerinin tasarımı yapılır. Hazırlanan tasarım burnun önceki ve sonraki hali olmak üzere hastaya gösterilir. Eğer hastanın farklı istekleri olursa bunlar da göz önüne alınarak burnun ve burun deliklerinin son haline karar verilir.

Bu aşamadan sonra ameliyatın planlaması yapılır. Ameliyatın hangi teknik ile yapılması gerektiği, anestezi seçimi ve yapılması gereken diğer kontrolleri tamamlanır.

Burun deliği estetiği sonrası iyileşme süreci hastanın cilt yapısı, genel sağlığı, kullanılan tekniğe bağlı olarak kişiye göre farklılık gösterir. Günümüzde kullanılan modern teknikler sayesinde iyileşme süreçleri oldukça kısalmış durumdadır. Hasta genellikle birkaç gün içinde iyileşerek iş ve gündelik yaşamına hemen devam edebilmektedir.

Advertorial - 18:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.