18° Parçalı az bulutlu
 • EURO 4.82
 • DOLAR 3.92

Cihanbeylide atık pil toplama kampanyası

Konya’nın Cihanbeyli İlçe Belediyesi Çevre Koruma Birimi ve Basın Yayınlama Birimi, Portatif Batarya Üreticileri ve İthalatçıları Derneği işbirliğince ilçede başlatılan “Atık Pil Birleştirme” yarışmasına takviye vermeye devam ediyor.
Konya Haber - 21 Mayıs 2017 16:24 A A

Konya’nın Cihanbeyli İlçe Belediyesi Çevre Koruma Birimi ve Basın Yayınlama Birimi, Portatif Batarya Üreticileri ve İthalatçıları Derneği işbirliğince ilçede başlatılan “Atık Pil Birleştirme” yarışmasına takviye vermeye devam ediyor. Çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan kampanya çerçevesinde ilkokul, ortaokul ve liselerde okul yönetimi ve öğrencilere Cihanbeyli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Birimi ve Halkla İlişkiler Birimi göre bilgi verildi. Konya genelinde, Cihanbeyli, Çumra, Seydişehir, Ilgın, Kulu, Karapınar aralarında devam eden atık batarya toplama kampanyasında azami batarya toplayan birincil 3 okula değişik ödüller verilecek.

Atık pillerin çevreyi kirlettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Kale, kampanya ile okullarda öğrencilerde çevre bilincini oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. En fazla batarya toplayan okulları ödüllendireceklerini ifade eden Başkan Kale, “Bu kampanya ile öğrencilere atık batarya birleştirme alışkanlığı kazandırılarak, atık pillerin çevreye hasar vermeyecek şekilde bertaraf edilerek, çevreyi koruma bilincinin yayılması amacındayız. Hedefimiz daha sonraki yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak. Atık piller doğaya bırakıldığında son derece güvenli olmayan zararlar vermektedir. Böylesine önemli zararları olan atık pillerin günlük hayatımızda ne kadar fazla kullanıldığını düşünürsek zararları pek fazladır. böylece bilinçlenmenin ilk olarak çocuklarımızdan başlamasını düşündük. Ben öğrencilerimizle birlikte anne ve babalarımızın kampanyaya destek olmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

Konya Haber - 16:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]