22° Hafif yağmur
 • EURO 6.42
 • DOLAR 5.58

Diş Doktorluğu Dekanlar Konseyi, Konya’da buluştu

Sıradan Buluşması, Selçuk Üniversitesi Diş Doktorluğu Fakültesi konut sahipliğinde gerçekleştirildi.Buluşmada, diş doktorluğu intörnlükle alakalı Tıp Sağlık Bilimleri Eğitim Komiteyi’na sunulan rapor hakkında bilgilendirme, diş doktorluğu fakültelerinin 6 sene olmasıyla a.
Konya Haber - 9 Ekim 2017 16:35 A A

Sıradan Buluşması, Selçuk Üniversitesi Diş Doktorluğu Fakültesi konut sahipliğinde gerçekleştirildi.

Buluşmada, diş doktorluğu intörnlükle alakalı Tıp Sağlık Bilimleri Eğitim Komiteyi’na sunulan rapor hakkında bilgilendirme, diş doktorluğu fakültelerinin 6 sene olmasıyla alakalı Müfredat Oluşturma Komiteyi tarafından yapılan çalışmalar, eğitim modelleri gibi çok rakamda mevzu başlığı görüşüldü.

Selçuk Üniversitesi Diş Doktorluğu Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nimet Ünlü, buluşmanın açılışında yaptığı konuşmada, “Sizleri Selçuk Üniversitesi adına Konya’da konuk etmekten büyük mutluluk dinliyoruz. Bu bağlamda da özellikle Rektör öğretmenimize, DSİ 4. Bölge Müdürümüze ve tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu civarı sizlere onların sayesinde sağladık. Allahın İzniyle hoş bir buluşma olmasını diliyorum. Sıradan Buluşması’nı 2 günlük süreçte, çok galibiyetli biçimde, hoş neticeler alacağımıza inanıyorum” dedi.

“Rehabilitasyon edici doktorluktan, gözetici doktorluğa yönelmeliyiz”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin de yaptığı konuşmada, “Sizleri Konya’da ağırlamaktan, konuk etmekten dolayı büyük bir mutluluk dinliyoruz. Bir genel cerrahi uzmanı olarak hepimiz insan sıhhatine hizmet ediyoruz ve diş doktorluğu öğretmenlerimizle, dekanlarımızla ciddi anlamda dayanışma içerisindeyiz. Ağız sıhhati bakımından oldukça gerilerdeyiz. En az bir ya da 2 diş çürüğü oranları itibariyle yüzde 50’lilerin üzerindeyiz. Enteresandır ağız sıhhati Amerika’da da çok makûsmuş. Bu sebeple sizlere çok büyük işler düşüyor. Bu hadisenin yalnızca var olan hastalıkların rehabilitasyon edilmesinden öte cemiyetin yeterli derecede bilinçlendirilmesi ve temkinlerin alınması gerekiyor. Reelinde rehabilitasyon edici doktorluktan, gözetici doktorluğa yönelmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“Üzerimize düşeni aşırısıyla yapmaya mücadele gösteriyoruz”

Üniversite bünyesindeki 97 bin öğrenciyle Türkiye’de İstanbul Üniversitesi’nden sonra en kalabalık ikinci üniversite olduklarını ifade eden Prof. Dr. Şahin, “Milli ve beynelmilel sıralamalarda geçen sene 16’ncı sıradaydık, bu sene azıcık geriledik, 2 basamak geriye düştük. 18’inci sıradayız. Dünya sıralamalarında geçen sene 802’nci, bu yıl azıcık gerilemişiz. 2018’in sayıları bu söylediklerim. 932’ye, 939’a gerilemişiz ama ilk binin içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımızın söylediği tahlilci üniversiteler içerisinde yedek, reelinde aday 5 üniversiteden birisiyiz. 2 gün evvel YÖK Başkanımızla 15 üniversitenin rektörü ve rektör takviyecileriyle buluşmada toplandık. O buluşmada tahlilci üniversite olmanın misyonu ve zorunlulukları bizlere aktarıldı. Bazı ihtimaller verilecek. Kadro olanakları daha da çok artırılacak. Ülkemizin, bölgemizin büyümesi için üniversitelerin yardım ve katkısının ortaya çıkarılması istendi. Bunlar hoş şeyler. Üzerimize düşeni aşırısıyla yapacağız, yapmaya mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından, Diş Doktorluğu Dekanları Konseyi Başkanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Dinlemiş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin’e armağan ibraz etti. DSİ 4. Bölge Müdürlüğü Misafirhanesi’ndeki buluşma salonunda tertip edilen buluşmaya, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, DSİ 4. Bölge Müdürü Birol Çınar, Diş Doktorluğu Dekanları Konseyi Başkanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Dinlemiş, Selçuk Üniversitesi Diş Doktorluğu Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nimet Ünlü, Selçuk Üniversitesi Diş Doktorluğu Fakültesi Dekan Destekçileri Prof. Dr. Doğan Dolanmaz ve Doç. Dr. Serhan Akman ile Diş Doktorluğu Dekanları Konseyi azası takribî 40 diş doktorluğu fakültesi dekanı katıldı.

Konya Haber - 16:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.