12° Parçalı bulutlu
 • EURO 4.67
 • DOLAR 3.79

En iyi dil okulları

Advertorial - 20 Temmuz 2017 09:16 A A

 

Dil okulları, ülkemizde ve dünyanın değişik yerlerinde varlıklarından her zaman söz ettirmeyi başaran alanlardır. Özellikle Amerika, Avrupa ve İngiltere bu alanda en çok tercih edilen yerlerdir.

Tabi Kanada ve Malta’yı da unutmamak gerekiyor. Ama bana göre bir dili öğrenmek için en uygun yer anadilin konuşulduğu ülkeye gitmektir. İngilizce için Türki bir ülkede eğitim almak, İngiliz ülkesinde Fransızca eğitim almak gibi tezatlar dilin öğrenilmesinin önünde büyük engellerdir. Bu yüzden gerçekten bir dili öğrenmek isteyen birinin dilin anayurdunda eğitim alması gerektiğini düşünüyorum. Mesela ingiltere’de eğitim alan bir kişi ile Almanya’da İngilizce eğitimi alan birinden farkı elbette olacaktır. Neticede bir ülkenin dili İngilizce iken diğerinin anadili Almancadır bu kendi başına ikisi arasında büyük farkların ve çelişkilerin meydana gelmesine neden olacaktır. İngiltere dil okulları hem ülkenin konumundan dolayı hem de eğitimde gösterdikleri kaliteli hizmetlerden dolayı daha fazla tercih edilirler. Tabi Avrupa’nın batısında yer alması da ayrıca ülkenin kalitesini arttırıyor ve öğrencilerin bu ülkede okullarını bitirerek istedikleri gibi bir noktaya ulaşmalarını etkiliyor. Peki, İngilizce öğrendikten sonra İngiltere’de kalmak kolay mıdır? Elbette bu sorunun cevabı için biraz araştırma yapmak gerekiyor, ülkenin vizesi hakkında, oturum süresi hakkında vs. ama genel olarak öğrenci vizesi alındığında okul hayatından bir süre sonrasına kadar çalışma izni veriliyor bu süre içinde gerçekten işinde başarılı olan biri için de elbette fırsat kapıları açılacaktır.

İngiltere dil okulları iyi mi?

Doğrusu her insan tercih yaparken yani söz konusu ne olursa olsun, iyi bir araştırma, doğru bir analiz ve mutlak sonuçlara ulaşması gerekiyor. Konu eğitim ise zaten çok daha dikkatli davranmak gerekiyor. Her ne kadar ekonomik olduğunu söylesek de neticede yurtdışına çıkmanın maliyetinin düşük rakamlar olmadığını tahmin etmek zor değildir, hele eğitim gibi belli bir süre devam edecek bir konuda maliyetin daha fazla olduğunu dile getirmek gerekiyor bu yüzden ekonomik anlamda da gidilecek okul hakkında ve ülke hakkında bilgi edinmek gerekiyor. İngiltere dil okulları fiyat olarak diğer ülkelerden biraz daha pahalıdır ama tabi bu demek değildir ki burada eğitim görülemez. Doğru bir araştırma yapıldığında kesenize en uygun bir okulu bulabilir, konaklama için daha ekonomik yerleri keşfedebilirsiniz haliyle bu da diğer ülkelerle neredeyse eşdeğer bir rakama tekabül edecektir. Okullar hakkında bilgi edinirken ülkenin veya gideceğiniz şehrin genel koşulları ve yaşam değeri hakkında da bilgi sahibi olmanız önemlidir. Sosyal çevre, siyasi olaylar, turistik yerler, yöresel lezzetler vs. her biri sizin için önemlidir, neticede gideceğiniz yerin yemekleri hakkında bilgi sahibi olmazsanız uzun süre orada kalmanız mümkün olmayabilir, kültürünüze veya damak tadınıza hitap etmeyen yiyeceklerin sık tüketildiği bir yerde ne kadar kalabilirsiniz?

En doğru bilgilere ulaşın

Araştırmalarınızı yaparken şuna çok dikkat edin! Sadece okulların kalitesi, fiyatı veya eğitim sezonu gibi klişe konulara odaklanmayın. Dediğim gibi uzun bir süre kalacağınız bir şehrin hemen hemen her şeyi sizi ilgilendirir. Ulaşımı, trafiği, yemekleri, insanları, gezilecek yerleri vs. her biri hakkında bilgi edinirseniz gittiğinizde daha rahat edersiniz. Son aşamada İngiltere dil okulları konusunda tercih yaparken isabetli bir okuldan yana seçiminizi yaparsanız geriye sadece gitmek ve dönmek kalacaktır. Tüm bu detaylar için sitemizi inceleyerek bilgilere ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için http://www.egitimal.com/ingiltere-dil-okullari adresini ziyaret edebilirsiniz.

Advertorial - 09:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]