Açık
 • EURO 6.20
 • DOLAR 5.50

FaceID imali yavaşlatıyor

Uslu telefon pazarının en fazla kar marjına sahip olan adı Apple, şu aralar iPhone X yapımına yoğunlaşmak istiyor.
Bilim&Teknoloji - 2 Ekim 2017 14:47 A A

Uslu telefon pazarının en fazla kar marjına sahip olan adı Apple, şu aralar iPhone X yapımına yoğunlaşmak istiyor. Zira iPhone X, 3 Kasım’de ön siparişe sunulacak. Dahası bu yeni iPhone modelinin kısa vakit içerisinde 50 milyon ön sipariş alması bekleniyor. Peki Apple’ın elinde bunu karşılayabilecek stok var mı? İşte bu noktada majör kasvetler mevcut. Zira FaceID özelliğinin iPhone X yapımını yavaşlattığı iddia ediliyor.

Aşinayı üzere iPhone X’i öteki iPhone modellerinden ayıran en ehemmiyetli özelliği ön suratında bulundurduğu TrueDepth olarak adlandırılan kamera. FaceID özelliğinin de esas bileşeni olan bu kamera, iki değişik modülden oluşuyor. Apple bu modülleri Romeo ve Juliet olarak adlandırmış. İki modülden biri olmadan sistem bereketli bir biçimde çalışmıyor.

İşte bu iki modülden Romeo olarak adlandırılan kısmın yapımının, Juliet’e oranla çok daha güç olduğu ortaya çıktı. Çünkü hipotezi sayılara göre günlük üretilen Romeo üniteyi 100.000’in altında. Dolayısıyla bu günlük iPhone X yapımının da 100.000’in altında olacağına işaret ediyor.

Peki haftalık 1 milyon iPhone X dahi üretilemiyorsa, 50 milyonluk ön sipariş arzı nasıl karşılanacak. İşte Apple’ın bu mevzuda derin kasvet içerisinde olduğu ve ön siparişlerin dağıtımının 2018’in başlarına sarkabileceği dile getiriliyor. Yeniden de bekleyip göreceğiz.

Huawei Mate 10 için yeni görseller ortaya çıktı

Bilim&Teknoloji - 14:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]