Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
 • EURO 6.11
 • DOLAR 5.38

FETÖ, en fazla tweet atan ili ödüllendirmiş

Konya’da kritik birimlerde görev yapan komiserlere mahrem abilik yaptığı belirlendikten sonra gözaltına alınan 34 yaşındaki sınıf öğretmeni S.T.
Güncel - 16 Ekim 2017 11:58 A A

Konya’da kritik birimlerde görev yapan komiserlere mahrem abilik yaptığı belirlendikten sonra gözaltına alınan 34 yaşındaki sınıf öğretmeni S.T. etkin pişmanlık yasasından faydalanarak itirafçı oldu. 62 sayfalık itirafında örgütün devir yaptığı illerdeki bütün yöneticileri ile emniyet içerisine sızdırılan üyelerini bir bir deşifre eden mahrem abi, 17-25 Aralık kumpaslarının arkasından örgütte Sosyal Ağ Mesulü adı altında bölüm oluşturulduğunu anlattı.
Türkiye’de her bölge ve il ile lise, üniversite ve yüksekokul birimlerine sosyal medya sorumluları görevlendirildiğini belirten mahrem abi, “Bu Sosyal Ağ Mesulleri sahte hesaplar oluşturarak özellikle Psiphon ve benzer programlar üzerinden örgütün lehine olacak haberler ve paylaşımlar yapıyor. Bu programlar baştan sona tweetler daima ayrı ülkelerden atılmış gibi görünüyor. Örgüt bu birime fazla tartma veriyor ve üstünde duruyor. Hatta sırf bu iş için örgüt elebaşısının talimatıyla yeni tablet ve bilgisayarlar alındı. Sosyal Ağ Mesulü ‘hangi ilden kaç tweet atıldı, ne nesil paylaşımlar yapıldı’ şeklinde çetele tutuyor. Konya Bölgesine alt illerden azami paylaşımı yapan ve faaliyette bulunan illere ödül verildi. Örgüt emekli olan güvenlik personelini de bu bölüm içerisinde kullanıyor” dedi.

öte taraftan, Konya’da örgüte yönelik yapılan operasyonda “gaybubet” evlerinde birçok üniversite öğrencisi 47 değişken gözaltına alınmıştı. Evlerde yapılan aramalarda 50 cep telefonu ele geçirilirken, gözaltına alınanların her birinin 10’ar öbür sosyal ağ hesabı bulunduğu tespit edilmişti. 

H.İbrahim Aydınlık

Güncel - 11:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]