Az bulutlu
 • EURO 6.18
 • DOLAR 5.48

İlahiyatçı Yazar Bulut Akşehirde Kuran ile yaşamayı anlattı

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki konferansta, toplumun yaşadığı sıkıntıların hepsinin insanların hayatını Kur’an’a göre yaşamamalarından kaynaklandığına aksan yapan Ahmet Bulut, siyasette, ekonomide, günlük yaşamda, ahlakta, giyimde, kuşamda, hayatın her alanında Kur’an.
Konya Haber - 10 Mayıs 2017 16:51 A A

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki konferansta, toplumun yaşadığı sıkıntıların hepsinin insanların hayatını Kur’an’a göre yaşamamalarından kaynaklandığına aksan yapan Ahmet Bulut, siyasette, ekonomide, günlük yaşamda, ahlakta, giyimde, kuşamda, hayatın her alanında Kur’an’ın kılavuz olarak alınması gerektiğini söyledi.

İnsanların evlerinde Kur’lahza-ı Kerim bulunduğunu ama Kur’an- ı Kerim’in ve mealinin okunmadığını dile getiren Bulut, “Kur’an-ı Kerim’de okumadığımız ve bizleri bekleyen 6233 mesaj var. Bunlara da değerinde verelim ve bu mesajları okuyalım” dedi.

Yazan Bulut “Yaşınız etnik yapınız, cinsiyetiniz, siyasi görüşünüz ne olursa olsun dünyadaki herkesin gireceği bir KSS sınavı var. KSS’ye hepimiz gireceğiz. KSS’nin açılımı ‘Kabirde Seçme Sınavı’. KSS’nin tüm soruları bir tek kitaptan çıkacak hazır mıyız ona? KSS tüm sorularının cevabı Kur’lahza-ı Kerim’de var. O yüzden bu sınava mükemmel hazırlanalım” diye konuştu.

Konuşmasında kendi yaşamındaki olaylardan örnekler veren Yazar Ahmet Bulut, Kur’an’la yaşamanın önemine dair sunumunu sürdürdü. Konferans sonunda İlahiyatçı Yazan Ahmet Bulut’a Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya kadar bir plaket ibraz edildi.

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki konferansa; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bektaş Kocabaş, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Belediye Meclis üyeleri ile fazla sayıda vatandaş katıldı.

Konya Haber - 16:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]