-4° Açık
 • EURO 4.65
 • DOLAR 3.81

İlahiyatçı Yazar Bulut Akşehirde Kuran ile yaşamayı anlattı

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki konferansta, toplumun yaşadığı sıkıntıların hepsinin insanların hayatını Kur’an’a göre yaşamamalarından kaynaklandığına aksan yapan Ahmet Bulut, siyasette, ekonomide, günlük yaşamda, ahlakta, giyimde, kuşamda, hayatın her alanında Kur’an.
Konya Haber - 10 Mayıs 2017 16:51 A A

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki konferansta, toplumun yaşadığı sıkıntıların hepsinin insanların hayatını Kur’an’a göre yaşamamalarından kaynaklandığına aksan yapan Ahmet Bulut, siyasette, ekonomide, günlük yaşamda, ahlakta, giyimde, kuşamda, hayatın her alanında Kur’an’ın kılavuz olarak alınması gerektiğini söyledi.

İnsanların evlerinde Kur’lahza-ı Kerim bulunduğunu ama Kur’an- ı Kerim’in ve mealinin okunmadığını dile getiren Bulut, “Kur’an-ı Kerim’de okumadığımız ve bizleri bekleyen 6233 mesaj var. Bunlara da değerinde verelim ve bu mesajları okuyalım” dedi.

Yazan Bulut “Yaşınız etnik yapınız, cinsiyetiniz, siyasi görüşünüz ne olursa olsun dünyadaki herkesin gireceği bir KSS sınavı var. KSS’ye hepimiz gireceğiz. KSS’nin açılımı ‘Kabirde Seçme Sınavı’. KSS’nin tüm soruları bir tek kitaptan çıkacak hazır mıyız ona? KSS tüm sorularının cevabı Kur’lahza-ı Kerim’de var. O yüzden bu sınava mükemmel hazırlanalım” diye konuştu.

Konuşmasında kendi yaşamındaki olaylardan örnekler veren Yazar Ahmet Bulut, Kur’an’la yaşamanın önemine dair sunumunu sürdürdü. Konferans sonunda İlahiyatçı Yazan Ahmet Bulut’a Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya kadar bir plaket ibraz edildi.

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki konferansa; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bektaş Kocabaş, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Belediye Meclis üyeleri ile fazla sayıda vatandaş katıldı.

Konya Haber - 16:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]