Parçalı bulutlu
 • EURO 6.62
 • DOLAR 5.76

İNSANSIZ HAVA ARACI YARIŞMASINDAN NEÜ’LÜ MÜHENDİS ADAYLARINA ÖDÜL

Konya Haber - 21 Kasım 2017 08:37 A A

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, üniversite öğrencilerinin insansız hava aracı (İHA) ile otonom sistemlere ilgilerini artırmak ve bu teknolojinin Türkiye’de gelişimini desteklemek amacıyla Boeing Türkiye-Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliğiyle düzenlenen Dikey İniş-Kalkış Yapan İHA Yarışmasından iki ödülle döndü.

11-12 Kasım 2017 tarihlerinde ODTÜ – Boeing Türkiye işbirliği ile düzenlenen “Dikine Kalkıp İniş Yapabilen İnsansız Hava Aracı” (DİK-İHA) yarışmasına Konya NEÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri “Radikal Tasarım Ekibi” olarak katıldı. NEÜ Takımı, çeşitli üniversitelerden katılan 10 ekip arasında en iyi uçuş performansı göstererek ‘Uçuş Performansı Kategorisi’nde birincilik ödülü, genel sıralamada da ikincilik ödülü alma başarısı gösterdi. “Radikal Tasarım Ekibi” aldığı ödüllere ek olarak 2018 yılında Amerika’da yapılacak olan uluslararası bir kongrede sunmak için Boeing desteğini almaya hak kazandı.

NEÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i makamında ziyaret ettiler. Burada konuşan Şeker, gençlerin önemli bir başarı elde ettiklerini belirterek, “Daha mezunlarını vermemiş bir fakültemizin öğrencilerinin böylesi bir başarı kazanmalarından gurur duyduk. Gençlerimize başarılarının devamını diler, bu başarının diğer öğrenci arkadaşlarımıza da örnek olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Ziyarette ayrıca Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Yüksek ile Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın da katıldı. Arş. Gör. Enes Günaltılı tarafından yürütülmekte olan Radikal Tasarım Ekibi, Burak Dam, Muhammet Mustafa Abay, Ayşe Ayvacı, Mustafa Furkan Ateş, Kadir Arslanpınar, Mustafa Tuğberk Çakır, İshak Taha Balıbey, Recep Safa Duran’dan oluşuyor.

Konya Haber - 08:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.