14° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.90
 • DOLAR 6.21

İrlanda’da İngilizce Eğitimi Almak İçin Önemli Nedenler

Yaşam koşulları, renkli hayatları ve ekonomik bakımdan yüksek seviyelerde olan İrlanda, yaşanılası en güzel ülkelerden biridir.
Advertorial - 13 Kasım 2017 10:38 A A

 

Yaşam koşulları, renkli hayatları ve ekonomik bakımdan yüksek seviyelerde olan İrlanda, yaşanılası en güzel ülkelerden biridir.

Büyük Britanya adasının batısında yer alan ülke, 2010 yılında “en dost canlısı” ülke olarak seçilmiştir, bu bile kendi başına burayı değerli kılabilen önemli nedenlerden biridir. Bir diğer önemli detay ise ülkenin doğal kaynaklar bakımından da zengin olmasıdır. Bir yerde yaşarken doğrusu doğa anlamında zengin özelliklere sahip olmak yaşanılan yeri daha da değerli kılan önemli bir detaydır. Bir yerde veya bir ülkede yaşarken insanların en çok dikkat ettikleri ve olmasını istedikleri şeylerden biri de ülkede barış ve huzurun tesis edilmiş olmasıdır. İrlanda bu anlamda da dünyanın en gözde ülkelerinden biridir, zira 2010 yılında dünyanın en barışçıl 13. Ülkesi olarak seçilmesi ülkenin bu anlamda ne kadar iyi yerde olduğunu göstermektedir. Tabi ki tüm bunlar yaşam alanında önemli detaylar iken bir de öğrenciler açısından da konuyu değerlendirmek gerekiyor. İrlanda dil okulları tamamen devlet denetimi altında olan kurumlardır. Bu özelliği sayesinde uluslararası öğrencilere sunulan hakların tamamı en iyi şekilde öğrencilere verilmektedir ve yukarıda ülke hakkında söylediğimiz şeyler ve sahip olunan değerler, dışarıdan ülkeye gelip dil eğitimi görmek isteyenler için de geçerlidir. Bu da okullarının tercih sıralamasında ilk sıralarda gelmesini etkiliyor.

Eğitimde kalite ve disiplin

İş dünyası, sosyal hayat, eğitim hayatı vs. tüm bu alanlarda İngilizce konuşmak artık neredeyse lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelmiştir. Bu detayları göz önünde bulundurduğunuzda kariyer yapabilmek için yabancı dil bilmenizin zorunlu olduğunu daha rahat anlayabilirsiniz. Özellikle okullardan mezun olan öğrenciler iş hayatına atıldıklarında çok vasıflı öğrenciler olmasına rağmen, okullarında büyük başarı belgeleri almış olmalarına rağmen yine de iş bulma konusunda pek de şanslı sayılmıyorlar çünkü çoğu iş yeri veya büyük şirketler personel alımında yabancı dil bilme şartını koşmaktadır. İşin özetinde İngilizce bilmeden bir işe yerleşmek veya beklentileri karşılayan bir işe yerleşmek imkansızdır. Türkiye’de yabancı dil eğitimi veren çok sayıda eğitim kurumu vardır, yukarıda söylediğimiz mecburiyetler doğrultusunda burada da İngilizce öğrenilebilir ama resmi dili İngilizce olan bir ülkede kesinlikle hem daha kısa sürede eğitim alınır hem de kariyer yapma açısından eğitim alan kişilerin daha fazla avantaja sahip olduğu görülür. İngiltere’ye yakın bir konumda yer alan İrlanda bu anlamda önemli bir ülke olup eğitim için tercih edilmesi gereken bir ülkedir. Tabi ki sadece konum açısından değerlendirmek yanlış olacaktır. İrlanda dil okulları disiplin noktasında ciddi anlamda büyük mesafeler kat etmiş yerlerdir gerek denetimler gerekse de eğitimdeki disiplin noktasında ülkemizin çok daha önünde olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Tercihinizi yapın!

Okul seçimi konusunda öğrencilerin özellikle dikkatli olmaları gerekiyor. Yukarıda saydığımız İrlanda ülkesi ve yaşam koşulları her ne kadar değerlendirilmeyi en çok hak eden yer olsa da yine de buraya gitmeden önce ülke hakkında kapsamlı bilgiler edinmek en doğrusudur. İrlanda dil okulları hakkında en detaylı bilgileri bulabileceğiniz sitemizden faydalanarak bu anlamda değerlendirme yapabilir, danışmanlarımızdan fikir alarak okul tercihi konusunda isabetli bir seçim yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi ve detay için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.bogaziciedu.com/irlanda-dil-okullari/

Advertorial - 10:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.