29° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tatlıoğlu: “Kayseri zor ulaşılabilen şehir olmuş”

Siyaset - 15 Kasım 2019 17:15 A A

KAYSERİ (AA) – İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Tatlıoğlu, Kayseri'nin lojistik anlamda geliştirilmesi gerektiğini belirterek, "Kayseri çok zor ulaşılabilen bir şehir olmuş. Dışarından gelenler için böyle. Size zor ulaşılıyorsa bütün damarlar aşağı yukarı tıkanmış demektir." dedi.

Tatlıoğlu ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, oda ve borsa başkanlarıyla görüşmek üzere Kayseri'ye geldi.

Tatlıoğlu, Ergun ve İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş ile İl Başkanı Süleyman Bozkurt, partilerinin il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi.

Burada bir konuşma yapan Tatlıoğlu, parti olarak Türkiye'nin sorunlarıyla ilgili çözüm politikaları ürettiklerini söyledi.

"Kayserili" denilince akla çalışkan, zeki, hesabını iyi bilen, liderlik yapan bir figür geldiğini belirten Tatlıoğlu, kentin ekonomi rakamlarına baktığında bunun görülmediğini savundu.

"Kayseriliyi Kayseri'nin ekonomi fotoğrafında göremiyoruz" ifadesini kullanan Tatlıoğlu, şunları belirtti:

"İlk 500'de 18 firma var. Her sektörden biraz var. Bir lider, lokomotif sektör oluşumu yok. Kayseri'yi çekecek, götürecek bir yapılanma yok. Kayseri çok zor ulaşılabilen bir şehir olmuş. Dışarından gelenler için böyle. Size zor ulaşılıyorsa bütün damarlar aşağı yukarı tıkanmış demektir. Bugün Ankara'dan Diyarbakır'a 1 saatte gidip geliyorsunuz. Kayseri'ye 4 saatte gidiyorsunuz, 4 saatte geliyorsunuz, 4 saat de işiniz varsa yorgun bir gün geçirmiş oluyorsunuz. Lojistik anlamda burayı kolay bir şehir yaparsanız biz Kayseri'yi önde şehir yapabiliriz. Kayseri'nin Türkiye ile bağlantıları zayıflamış. Kayseri güzel bir şehir, şehirleşme anlamında."

Tatlıoğlu, şehrin müteşebbis bir yapısı olduğuna dikkati çekerek, Ticaret Odasına kayıtlı 27 bin kuruluş, borsada kayıtlı bin civarında işletme, 26 bin esnaf ve sanatkar bulunduğunu aktardı.

Türkiye'nin nasıl yeni bir iklime ihtiyacı varsa Kayseri'nin de buna gereksinimi olduğunu ifade eden Tatlıoğlu, "Bugün odalarla ve borsayla STK'lerle bu fotoğrafı konuşacağız. Sadece kasadaki çürük elmayı göstermeyeceğiz, kendi domateslerimizin nasıl olduğunu anlatmaya geldik." diye konuştu.

TBMM'de de böyle çalıştıklarını anlatan Tatlıoğlu, şunları kaydetti:

"20 maddelik kanun geldiğinde uygunsa 13'üne 'Evet' diyoruz, 7'sine de 'Hayır' diyoruz. Geçenlerde bir komisyon başkanına, 'Biz buraya yeminli gelmiyoruz.' diye belirttik. 'Evet' demeye yeminli gelen 2 parti var, 'Hayır' demeye yeminli gelen iki parti var. Ekonomiye bakışımız da Türkiye meselelerine bakışımız da bu şekilde. Kendi çözümlerimizi paylaşıyoruz. Biz AK Parti dönemlerine şöyle bakıyoruz, Türkiye 2001 yılında çok ciddi bir kriz yaşadı. Bu krize müteakip çok ciddi reformlar yaptı. Ciddi yapısal reformlar yaptı, bu reformlar Türkiye'yi 2007'ye kadar taşıdı. Türkiye'nin en önemli gelişme dönemlerinden biri 2002-2007 yıllarıdır. Son 10 yıldır ise Türkiye'nin büyümesi, gelişimi Türkiye ortalamasının altındadır. Türkiye, son 10 yıl 3,3 büyümüş. İşsizlikte bütün dönemlerin en kötü yılı."

Siyaset - 17:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 03
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.