Az bulutlu
 • EURO 6.18
 • DOLAR 5.48

Karadağ Diyanet İşleri Başkanından Başkan Toruya ziyaret

Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Karadağ Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Feyziç Balkanlardaki Müslümanların yüz yıl yalnız kaldığını söyledi.
Konya Haber - 17 Mayıs 2017 05:44 A A

Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Karadağ Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Feyziç Balkanlardaki Müslümanların yüz yıl yalnız kaldığını söyledi. Rıfat Feyziç, Balkan Savaşları’ndan sonradan babasız olarak orada kaldıklarını belirterek, “AK Parti iktidara geldikten sonradan ilk defa yalnız olmadığımızı hissettik. Arkamızda birilerinin olduğunu ve bizimle ilgilendiğini fark ettik. Biz Balkanlar’da yaşamış Müslümanlar olarak Türkiye’nin nasıl olumlu biçimde değiştiğini yakından peşine düşüp takip ediyoruz. Türkiye’de bazı insanların bunu görememesine şaşırıyoruz. Ben 1993 yılında Türkiye’ye geldim. O zamanla derhal arasında olağanüstü bir başkalaşım var. Sizin Cumhurbaşkanınız aynı zamanda bizim de Cumhurbaşkanımızdır” dedi.

“Güneş doğuyor”

Son yüzyılda sadece Balkanlar’ın babasız kalmadığına uyarı çeken Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru ise, “Osmanlı Devleti, 600-650 sene boyunca adaletle hükmetti. Bütün coğrafyalarda huzur ve güven vardı. Balkanlar, Ortadoğu, Afrika ve Kafkaslar’da da böylece. Acilen baktığımızda bu coğrafyaların hepsinde huzursuzluk dominant. O bölgelerde yaşamış ırk refah ve hak kavramlarından kaynaklanan boşluğu hissediyor. O boşluğu dolduracak bir yapı lüzumlu. Bunu da Türkiye sağlayacak. Bunu durdurmak için küresel güçler ne kadar oyun yaparlarsa yapsınlar, ne dek plan kurarlarsa kursunlar Allah’ın hükmünün önüne kimse geçemez. Güneş doğuyor” diye konuştu.

Günün anısına Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Karadağ Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Feyziç’e farklı alanlara yönlendirilmiş hediyeler ibraz etti.

Konya Haber - 05:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]