-1° Hafif kar yağışlı
 • EURO 4.62
 • DOLAR 3.77

Karadağ Diyanet İşleri Başkanından Başkan Toruya ziyaret

Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Karadağ Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Feyziç Balkanlardaki Müslümanların yüz yıl yalnız kaldığını söyledi.
Konya Haber - 17 Mayıs 2017 05:44 A A

Ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Karadağ Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Feyziç Balkanlardaki Müslümanların yüz yıl yalnız kaldığını söyledi. Rıfat Feyziç, Balkan Savaşları’ndan sonradan babasız olarak orada kaldıklarını belirterek, “AK Parti iktidara geldikten sonradan ilk defa yalnız olmadığımızı hissettik. Arkamızda birilerinin olduğunu ve bizimle ilgilendiğini fark ettik. Biz Balkanlar’da yaşamış Müslümanlar olarak Türkiye’nin nasıl olumlu biçimde değiştiğini yakından peşine düşüp takip ediyoruz. Türkiye’de bazı insanların bunu görememesine şaşırıyoruz. Ben 1993 yılında Türkiye’ye geldim. O zamanla derhal arasında olağanüstü bir başkalaşım var. Sizin Cumhurbaşkanınız aynı zamanda bizim de Cumhurbaşkanımızdır” dedi.

“Güneş doğuyor”

Son yüzyılda sadece Balkanlar’ın babasız kalmadığına uyarı çeken Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru ise, “Osmanlı Devleti, 600-650 sene boyunca adaletle hükmetti. Bütün coğrafyalarda huzur ve güven vardı. Balkanlar, Ortadoğu, Afrika ve Kafkaslar’da da böylece. Acilen baktığımızda bu coğrafyaların hepsinde huzursuzluk dominant. O bölgelerde yaşamış ırk refah ve hak kavramlarından kaynaklanan boşluğu hissediyor. O boşluğu dolduracak bir yapı lüzumlu. Bunu da Türkiye sağlayacak. Bunu durdurmak için küresel güçler ne kadar oyun yaparlarsa yapsınlar, ne dek plan kurarlarsa kursunlar Allah’ın hükmünün önüne kimse geçemez. Güneş doğuyor” diye konuştu.

Günün anısına Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Karadağ Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Feyziç’e farklı alanlara yönlendirilmiş hediyeler ibraz etti.

Konya Haber - 05:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]