Kapalı
 • EURO 7.03
 • DOLAR 6.22

Karaman'da “İnsan ve İletişim” konferansı

Genel - 24 Kasım 2018 13:16 A A

KARAMAN (AA) – Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi Ahmet Sula, Karaman'da "İnsan ve İletişim" adlı konferansta öğrencilerle bir araya geldi.

Başmüfettiş Sula, Karaman Yunus Emre Kültür Vakfı tarafından hazırlanan programda Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrencilerle bir ardaya geldi.

Lisenin konferans salonundaki düzenlenen konferansta Sula öğrencilere kendini tanıttıktan sonra, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde yaşananlarla ilgili ve insan ile hayvanlar arasındaki duygusal bağları anlatan video gösterimi yapıldı.

Sula, yaptığı konuşmada gençlere, hayatının büyük bölümünün polis olarak geçtiğini ancak aynı zamanda sanatın da her zaman hayatında olduğunu vurguladı.

Yaşadığı tecrübeleri paylaşan Sula, ülke geleceğinin teminatı gençlere katkı sunmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak için tüm kentleri gezdiğini ve hiç bir daveti geri çevirmemeye çalıştığını belirtti.

Karaman'a Polis Meslek Yüksekokulu'na geldiğini, Yunus Emre Kültür Vakfı ve okul yöneticilerinin daveti üzerine bu salonda olduğunu ifade eden Sula, şunları kaydetti:

"İyi ki bu salondayım. Gençlerimizin gözlerindeki parıltıyı buradan görebiliyorum. Şimdi beni bu şekilde gördüğünüz de ben söylemesem polis olduğuma inanır mısınız? Ben böyleyim. Boynuma 5 liralık bir fular taktığımda ben ne meslek yapıyorum diye sorduğumda 'ressam' cevabı alıyorum. Bir fular hemen algıları değiştiriyor. Ben bir polisim. Emniyet müdürüyüm, sanatçıyım. Türk polis teşkilatının her kademesinde gururla görev yaptım. Tecrübelerimi de siz gençlerle paylaşmak istiyorum. Bizler yarına nasıl daha şuurlu hazırlanırsak, bu bedenin üzerine hangi elbiseyi giyersek hakkını veririz. Algı ve hakikatin iyi idrak edilerek, anlaşılması gerekir. Önemli olan kendini tanımaktır. Eğer kendimi tanırsam bana ne derlerse desinler hiç umurumda olmaz. Bunun için evvela kendimizi tanımamız gerekir. İnşallah sizlere anlattıklarımla faydalı olurum. Eğer hayata dair bir derdiniz ve sorunuz yoksa, giderken götüreceğiniz tek şey bedeniniz olur. İmajlarımız ve görünümlerimiz aslında bize lazım olan şey değildir. Biz o imajın içindeki kişileriz. Kişiliğimiz ve benliğimiz dışındaki her şey argümanlarımızdır."

Genel - 13:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.