21° Az bulutlu
 • EURO 6.46
 • DOLAR 5.64

Kaybettiği eşinin doğum gününde adına vakıf kurdu

Manisa’ya yaptığı hizmetlerle her görüşten insanın takdirini toplayan ve hayatını kaybettiğinde binlerce Manisalı kadar uğurlanan Bülent Koşmaz namına vakıf kuruldu.
Güncel - 10 Ekim 2017 18:51 A A

Manisa’ya yaptığı hizmetlerle her görüşten insanın takdirini toplayan ve hayatını kaybettiğinde binlerce Manisalı kadar uğurlanan Bülent Koşmaz namına vakıf kuruldu. Kısa adı BÜKSEV olan Bülent Koşmaz Sağlık Durumu ve Sosyal Eğitim Vakfının tanıtımı Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Merhum Bülent Koşmaz’ın kendi sesinden kendisini anlattığı video gösterimi ile başlayan vakfın tanıtım programında konuşan kurucu Başkan Saaded Koşmaz, “11 sene boyunca ola ki her yılın yarısını hastanelerde geçirdik. Hastane bahçelerinde hastalar, hasta yakınları, içeriye giremeyen, refakatçi olarak hastasının yanına kalamayan insanları gördük. Gece gündüz hastane bahçelerinde banklarda, kaldırım taşlarında oturan, yatan insanlara şahit olduk. Bu insanları gördüğümüz vakit bizim içimiz burkulurdu. Bu halk müziği için neler yapabiliriz diye zaman zaman oturur Bülent Beyle düşünürdük. Yurtdışında çare olduğu dönemlerde kanser hastaları ve aileleri için toplumsal dayanışma örneklerine tanık olduk” dedi.

Vakfı kurarken yaşadıkları tecrübelerden yol çıktıklarını vurgulayan Koşmaz, “Yaşadığımız tecrübelerden aldığımız dersle vakfımız için önce sıhhat dedik. Vakfımızın öncelikli hedefi kanser hasta ve yakınlarına maddi ve manevi yardım projeleri üretmektir. böylece hastanelerimiz ve doktorlarımız ile birlikte çalışma ortamları belirlemek ve proje üretmek hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bülent Koşmaz uzun yıllar baştan başa öğrencileri kendi imkanları çerçevesinde destek vermeye çalışmıştır bizde bunu devam ettirebilmek için vakfımız yoluyla tıp ve sağlık bilimleri konusunda eğitim gören öğrencilerimize ulaşıp onlara takviye vermeye çalışacağız. sırası gelmişken büyük projeler içinde olan doktorlarımıza ve asistanlarımıza da takviye vermeyi düşünüyoruz. Bülent bey, Türkiye’nin geleceğinin bilim ve eğitimde olduğuna inanırdı. bu nedenle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Bülent Koşmaz Fen Lisesi takviye faaliyetlerini de programımızın kapsamına aldık. Yapacakları çalışmalarda inşallah onlara da asistan olmaya çalışacağız. Vakfımıza sosyal eğitim konusunu da ilave ederek araştırmalar yapmayı hedefledik. Bu çerçevede Bülent Koşmaz’ın fikirlerini kurumsallaştırarak daha geniş kitlelere ulaştıracağımıza ve daha çok insana yardımcı olacağımıza inanarak BÜKSEV aşağı toplandık. Çalışmalarımızı bereketli ışık halkası getirebilmek için gönüllüler gruplarımızı oluşturmaktayız. Bize gönüllü edinmek isteyenleri BÜKSEV’e bekliyoruz” biçiminde konuştu.

“Dostlarımızın destekleriyle vakfımızı kurmayı başardık” diyen Saaded Koşmaz şunları söyledi: 

“Bundan sonradan biz Allah’ın izniyle hastalarımızın, okuyan öğrencilerimizin yanında olmaya çalışacağız. Geleceğimizin doktorlarının, hemşirelerinin, sıhhat görevlilerinin elinden yakalamak için çalışacağız. Topluma faydalı olabilmek ve amaçlarımızı gerçekleştirebilmek için kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde olacağız. Sen beni bırakıp biz olmayı hedefledik. Bu doğrultuda çalışacağız. Bu amaçla vakfımız için dinç el ve mutlu bir nefes diyerek yola çıkıyoruz.”

Merhum Bülent Koşmaz’ın eşi ve vakfın kurucu Başkanı Saaded Koşmaz’ın konut sahipliğinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Manisa Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, daire müdürleri, eski milletvekilleri ve belediye başkanları, STK temsilcileri, Koşmaz ailesi ve vakfın fazla sayıda gönüllü üyesi katıldı.
Merhum Bülent Koşmaz’ın ismi daha önce Manisa’da uzun yıllar başkanlık yaptığı Manisa Ticaret ve Sanayi Odası binasına, yer altı otoparkına, Turgutlu Ticaret Borsası sosyal tesislerine ve TOBB göre Manisa’ya yaptırılan Fen Lisesine verilmişti.

Sadık Cangel 

 

Güncel - 18:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.