Sisli
 • EURO 6.07
 • DOLAR 5.33

Kırşehir'de gazetecilerden organ bağışına destek

Genel - 9 Kasım 2018 15:16 A A

KIRŞEHİR (AA) – Kırşehir Gazeteciler Televizyoncular ve Radyocular Cemiyeti (KIRGARAT-C) üyelerinin Organ Bağışı Haftası dolayısıyla başlatılan kampanyaya destek verdikleri bildirildi.

KIRGARAT-C'de yapılan yazılı açıklamada, Sağlık İl Müdürlüğünün Cacabey Meydanı’nda Organ Bağışı Haftası dolayısıyla başlattığı kampanyaya gazetecilerin destek verdiği ifade edildi.

Sağlıklı yaşam aracındaki formları dolduran cemiyet üyelerinin organlarını bağışladıkları vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sevdiklerimizden birinin organ nakline ihtiyacı olabilir, biz de herhangi bir organa ihtiyaç duyabiliriz. Cemiyetimizin yönetim kurulu ve diğer üyeleriyle kampanyaya destek verdik, organlarımızı bağışladık. Sağlık Bakanlığının Türkiye genelinde başlattığı kampanya Kırşehir'de de destek görüyor. Bizler medyada faaliyet gösterenlerin duyarlı olması gerekiyor, toplumsal duyarlılığa daha fazla dönüşmesi gereken bu konu da herkesin adım atmasını bekliyoruz. Cacabey Meydanı'nda sağlık hizmetleri görevlileri tarafından organ bağışı noktasında bilinçlendirme çalışmaları da devam etmektedir. Vatandaşlar merak ettikleri konularda bilgi alabilirler."

Genel - 15:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]