-3° Hafif kar yağışlı
 • EURO 6.58
 • DOLAR 5.92

Kırşehir'de sağlıklı yaşam yürüyüşü

Genel - 13 Eylül 2019 16:15 A A

KIRŞEHİR (AA) – Kırşehir Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde, halk sağlığı hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmak amacıyla, sağlıklı yaşam yürüyüşü yapıldı.

Kurum binası önünden İkizarası Kent Park alanındaki "Sağlıklı Yaşam" standına kadar devam eden yürüyüşte, çeşitli pankartlar taşındı.

Yürüyüşün ardından konuşan İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ali Bulut, yürüyüşle sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve farkındalık oluşturmak istediklerini aktardı.

Koruyucu sağlık hizmetlerini ülke genelinde yaygın, etkili ve gereken kalite düzeyinde sürdürmeyi hedeflediklerini vurgulayan Bulut, şöyle devam etti:

"İnsanımızın sağlığını korumayı ve geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalar içinde anneler ve çocuklar özel bir önceliğe sahiptir. Çünkü anne ve bebekler, diğer gruplara göre sağlık açısından daha fazla risk altındadır. Çocukların en iyi sağlık koşullarında dünyaya gelmelerinin sağlanması ve gelişimleri için çaba sarf etmekteyiz. Annelerin de sağlıklı bireyler olarak çocuklarını yetiştirmelerini istiyoruz. Kırşehir'deki tüm aile hekimlerimizin tamamı ve hastanelerimiz 'Bebek Dostu' unvanına sahiptir ve ilimiz 'Altın Bebek Dostu' bir ildir. Okul çağı çocuklarımız için aşılama, işitme ve görme taraması ile ağız diş sağlığı programları da ekiplerimizce yapılmaktadır."

Yürüyüşe, İl Sağlık Müdürlüğü idarecileri, doktorlar, uzmanlar, sağlık personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Kent Park'ta kurulan stantta vatandaşların tansiyon ölçümleri yapıldı, bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Genel - 16:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.