Parçalı bulutlu
 • EURO 6.62
 • DOLAR 5.76

Konuk: “İlham kaynağımız anne şefkati ve çiftçilerimizin eşsiz gayretidir”

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ve Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Bugün iki özel günü birdenbire kutluyoruz.
Konya Haber - 14 Mayıs 2017 11:20 A A

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ve Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Bugün iki özel günü birdenbire kutluyoruz. Bu iki özel günün ortak özelliği, adlarına adanan bu özel günün özel kişilerinin yeniden o vasıflarının gerektirdiği şekilde, yani mesuliyetlerine sıkı sıkıya sarılarak bu özel günü geçirecek olmaları. Bugün hem Anneler Günü hem de Dünya Çiftçiler Günü. Ayrıca şefkat pınarı, engin hoşgörü, karşılıksız sevgi kaynağı, yaşımız kaç olursa olsun hepimizin hayatta en güvenilir sığınak noktası annelerimizin ayrıca de vatan toprağının bereketinden ülkemiz için zenginlik üreten, döktüğü alın teri ile kendi helal lokmasını kazanırken vatan topraklarına sahip çıkan dünyanın en işine düşkün, en kanaatkâr ve en eli bol çiftçisi çiftçilerimizin bu özel günlerini, Anneler Gününü ve Dünya Çiftçiler Gününü kutluyorum” dedi.

“Bugün bereket dağıtanların, mutlu edenlerin günü”

Bu özel günde, adlarına adanmış bu günde ayrıca annelerin ayrıca de çiftçilerin, yüzlerinde hatırlanmanın ve kendilerine adanmış özel günün tebessümüyle dün ne yapıyorsa bugün de onu yapmaya devam edeceğini bildiren Başkan Recep Misafir, “Çiftçiler bugünü tarlada tapanda, bağda, bahçede, merada, ağılda toprağa ve işlerine sıkı sıkıya sarılarak, alın teri dökerek kutlayacaklar bugün vesilesiyle hatırlanmanın verdiği umudun ışığı yüzlerine yansımış olarak, anneler de yine evlatlarının üstüne titreyerek, kendilerini memnun etmek için anma yapan evlatlarının mutluluğundan mutlu olarak, evlatları için kâh tasalanıp, kâh üstüne titreyerek, kâh evladına kol kanat gerip evladı için çırpınarak, kâh evladının neşesiyle neşelenerek, evladı için koşturarak bugünü tıpkı geçen günkü, daha önceki ve ondan da öncekiler ve sonraki günlerden farksız kutlayacak hatırlanmış olmanın yüzlerine yansıyan tebessümüyle. Sözün özü, bugün mutlu edenlerin, bereket dağıtanların, cömertlikte, sevgi, tutku ve çaba konusunda eline su dökülemeyenlerin, verdikleriyle sevinç dağıtıp mutlu olanların günü” diye konuştu.

“Gelecek, annelerin yetiştirdiği nesillerin elinde yükselecek”

14 Mayıs’ın istikbali kurtaranların, geleceği inşa edenlerin günü olduğunu aktaran Başkan Konuk, “Gelecek, annelerin yetiştirdikleri nesillerin elinde yükselirken, istikbalin enerjik Türkiye’sine de bu topraklara dört elle sarılıp topraktan layık üretenler ve bu ülkenin bereketine bereket katanlar güvence oluşturacak. “Cennet annelerin ayağının altındadır” buyuruyor annelere cenneti müjdeledikleri Hadis-i Şeriflerinde Peygamber Efendimiz (S.A.V.). Dünya medeniyetleri içinde cenneti annelerin ayaklarının altına serip, onların evlatlarını ‘Cennet çiçekleri’, ‘Yürek meyveleri’ olarak tanımlama eden, annelerimizin ailedeki ve toplumdaki rolüne ulvi bir kutsiyet atfeden ve belli başlı hakkını, karşılığı ödenemez en yüce adalet sayıp, annelerine karşı evlatlarının görevini, tam anlamıyla karşılık veremeseler bile benzer şekilde sevgi ve saygıyla mukabele olarak tanımlama eden başka bir uygarlık yoktur” ifadelerini kullandı.

“İlham kaynağımız, annelerin koruyucu yüreği”

Annelerimizin yüreğindeki engin şefkatin, sonsuz ve karşılıksız sevginin, bizlere yüklediği sorumluluğun gerektirdiği vecibelerin adlarına adanmış bir güne sığdırılamayacağını; onlara verilecek büyük ufak hiçbir maddi hediyenin, onların evlatlarına vakfettikleri hayatın karşılığı olamayacağını vurgulayan Başkan Recep Misafir, “Hayatın fırtınaları karşısında tek dilekleri evlatlarına toz konmaması olan annelerimize aleyhinde onların yüreklerini ferahlatmak için birer evlat olarak yapabileceklerimiz kadar, tüm annelerin endişe ve endişelerini ortadan kaldırabilmek için de hepimizin, herkesin yapabilecekleri var. Bunlardan biri hiçbir annenin evladının geçimi için üzüntü taşımamasını sağlayacak ortamı hazırlamaktır. Bir diğeri ise hiçbir annenin “cennet çiçeği”nin solmayacağı zevk, güven ve kolaylık ortamını inşa etmektir. Bütün annelerin evlatlarının ve ailesinin geçimini sağlama derdi ile geleceği için üzüntü taşımayacağı bir ortamı oluşturabilmek için harcadığımız gayrette bizim en büyük dayanağımız annelerimizin duaları, ilham kaynağımız ise yeniden annelerin koruyucu yüreği, art niyetsiz ümidi, baki sevgisi, karşılıksız fedakârlığı ve engin şefkatidir. İlhamını anne şefkati ve hoşgörüsünden alan bu hafıza ikliminin her türlü nizanın, acının ve gözyaşının da giderilmesinde en büyük esin kaynağı olacağını biliyor, bu şefkat ikliminin bizim coğrafyamıza başat olmasını istiyoruz” biçiminde konuştu.

Konya Haber - 11:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.