Açık
 • EURO 6.20
 • DOLAR 5.50

Konya basınına Beyşehir gezisi

Beyşehir Belediyesi; Basın Yayınlama Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürlüğü öncülüğünde Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Konya Basın Konseyi işbirliği ile düzenlenen gezide Konya’da tayin yapan fazla sayıda basın mensubunu Beyşehir’de ağırladı.
Konya Haber - 14 Mayıs 2017 10:19 A A

Beyşehir Belediyesi; Basın Yayınlama Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürlüğü öncülüğünde Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Konya Basın Konseyi işbirliği ile düzenlenen gezide Konya’da tayin yapan fazla sayıda basın mensubunu Beyşehir’de ağırladı. Yolculuk kapsamında Beyşehir’e gelen gazeteciler, Beyşehir Gölü üstünde düzenlenen yat turuna katıldı. Gazeteciler hem tarihi Eşrefoğlu Camisi ve Eflatunpınar Anıtı ile Yaka Manastır Tabiat Parkı’nı da ziyaret etti. Beyşehir’de “Zaman Tüneli” olarak adlandırılan Türkiye’nin en büyük eski eşyalar deposunu da gezen gazeteciler, Beyşehir’e son dönemde kazandırılan Beyşehir Belediyesi ile devlet yatırımlarının bazılarını da uygun görme imkanı buldu. Belediye Başkanı Murat Özaltun da, gezinin bazı bölümlerinde gazetecilere eşlik ederek, ilçedeki yatırımlarla ilgili olarak uygun anlatımlar gerçekleştirdi.

“Başkan Özaltun, ilçeye yapılan yatırımları anlattı”

Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde Taşköprü Aile Çay Bahçesi’nde bahşedilen yemek programında açıklamalarda yer alan Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçede hayata geçirilen projeler ile yapılan hizmetlere de değindi. Belediye Başkanlığı sürecinde 3 yılı geride bıraktıklarını anlatan ve görevi devraldığında parasal yönden hiç ummadıkları bir tablo ile karşısında karşıya geldiklerini bildiren Başkan Özaltun, bu sıkıntıları zaman içerisinde aşarak Beyşehir Belediyesini ilçenin her noktasına hizmet üretip götüren bir kurum haline getirdiklerini söyledi. Göreve gelmeden önce verdikleri seçim beyannamesine değinen Başkan Özaltun, vaat ve sözlerinin yüzde 95’ine yakınını 3 yıl içerisinde yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ve beyannamede yazılanlar açık havada da fazla sayıda hizmet ve çalışmaya imza attıklarını söyledi. Beyşehir’de hayata geçirilen büyük proje ve yatırımlara da değinen Başkan Özaltun, Beyşehir-Konya yolunda yürütülen duble yol çalışmalarındaki gelinen nokta hakkında bilgiler verdi. Başbakan Binali Şimşek’ın da bu yolu birebir peşine düşüp takip ettiğini anlatan Başkan Özaltun, “Talimatı şu, bu yol bu sene bitecek, yani bu aşk bu sene bitecek, inşallah bizim gelecek aşkımız Konya- Beyşehir-Antalya yolu olacak. Bu aşkın da bir süresi olacak. Konya-Beyşehir yolu dek uzun sürmeyecek inşallah. Bu yol bittiğinde, Konya-Antalya arası 78 kilometre daha kısalacak” dedi.

Beyşehir’e yapılan hizmet ve hayata geçirilen projelerin ve yatırımların vatandaşlara duyurulmasında en büyük katkı ve desteği basın ve medya kuruluşlarından gördüklerini vurgulayan Başkan Özaltun, bu anlamda basın mensuplarına teşekkür etti. Başkan Özaltun, Basın Yayınlama ve Enformasyon Konya İl Müdürlüğü ile Konya Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi işbirliği ile düzenledikleri yolculuk programında Konya basını ile bir araya gelmekten büyük sevinç duyduklarını belirterek, en kısa süre içerisinde yeni bir programla gazetecileri Beyşehir’de her tarafta görmek istediklerini kaydetti.

“Akdeniz’in yaylası, Konya’nın denizi”

Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Abdurrahman Fidancı ise, Akdeniz’in Yaylası, Konya’nın denizi olarak nitelendirilen Beyşehir’e düzenledikleri kültür gezisine çok yoğun bir katılımla ilgi bildiren basın mensuplarına teşekkür etti. Konya’nın her ilçesinin çok güzel olduğunu, her yerinde farklı bir tarihi ve kültürel zenginlik olduğuna vurgu yapan Fidancı, bu güzellikleri Konya’da devir yapan basın mensuplarıyla buluştururken, bir başka amaçlarının da bu cins ortamlarda bir araya gelinmesine kurum olarak öncülük ederek ikili ilişkilerin daha da gelişmesine katkı arzetmek istediklerini söyledi. Fidancı, geziye konut sahipliği yapan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’a teşekkür ederken, diğer ilçelere de zaman içerisinde bu tür gezi programları düzenleyeceklerini kaydetti.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Mustafa Ekmekçioğlu ise, gazeteciler olarak zor ve tedirgin bir görevi yerine getirdiklerine aksan yaparak, stresli bir mesleği icra ettiklerine uyarı çekti. Basın Yayınlama ve Enformasyon Konya İl Müdürlüğü’nün öncülüğünde gerçekleşen bu nesil gezilerin meslektaşları için büyük bir moral kaynağı olacağını da dile getiren Ekmekçiğlu, Beyşehir’in Konya’nın çekicilik merkezi ilçelerinden bir tanesine olduğunu, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un daveti sayesinde bu ilçedeki son yenilik ve gelişmeleri de bütün meslektaşlarıyla birlikte görme imkanı bulduklarını söyledi. Ekmekçioğlu, katılımlarından dolayı basın mensuplarına ve konut sahipliği yapması nedeniyle ise Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun’a teşekkür etti.

Konya Basın Konseyi Başkanı Mustafa Tatlısu da, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un gazetecilere verdiği değeri bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, “Kendisine fazla teşekkür ediyorum. Çünkü, Vali beyle, Büyükşehir Belediye başkanıyla olan programını yarıda bırakarak buraya dek gelmişse bu da bize vermiş olduğu değerin farklı bir tarafıdır. Kendisinden Allah razı olsun diyoruz. Konut sahipliğinden dolayı belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Geziye, Basın Ilan Kurumu Konya İl Müdürü Özden Konur ile Konya’da ödev yapan ulusal ve yerel basın yayınlama organlarının temsilcileri katıldı.

Konya Haber - 10:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]