14° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.91
 • DOLAR 6.10

Konya'da sağlıklı yaşam araçları tanıtıldı

Sağlık - 2 Haziran 2016 14:05 A A

KONYA (AA) – Sağlık Bakanlığı tarafından önleyici sağlık hizmetlerini anlatmak amacıyla Konya’ya gönderilen sağlıklı yaşam araçlarının tanıtımı yapıldı.

Araçlar, başta okullar olmak üzere Konya’nın birçok ilçesinde hizmet vermeye başlayacak.

Konya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Dikilitaş Sahip Ata İlkokulu’nda yapılan tanıtım töreninde, Konya genelinde 5 sağlıklı yaşam aracıyla hizmet verileceğini söyledi.

İlk olarak öğrencilere hizmet vereceklerini belirten Öznavruz, “Hijyen, sağlıklı beslenme, ağız ve diş sağlığı, hareketli yaşam alışkanlığı gibi konularda eğitimler vereceğiz.” dedi.

Öznavruz, çocuklarda farkındalık oluşturmak adına eğlenerek sağlıklı bilgiler edinebilmesi için de 15-20 dakikalık çizgi filmler izletileceğini aktardı.

Amaçlarının, sağlığı doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen faktörlerin iyileştirilmesi olduğunu anlatan Öznavruz, şöyle devam etti:

“Halk sağlığının korunması ve geliştirilmesini sağlayarak, hastalık risklerinin azaltılmasını ve önlenmesini sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığının çalışma ve kampanyalarından toplumun bilgi sahibi olmasını amaçlıyoruz. Toplumun her kesiminde sağlık farkındalığı oluşturmak için, sağlıklı yaşam araçlarını kentin tüm ilçelerinde hizmete sunacağız.”

Konuşmanın ardından, yetkililer tarafından öğrencilere sağlıklı yaşamla ilgili bilgiler verilerek çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Sağlık - 14:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.