16° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.44
 • DOLAR 5.59

Konya’da talebeler erişimden elkart ile 3 gün fiyatsız faydalanıyor

Konya Megakent Belediyesi, Konya’daki üniversitelere kayıt yaptıran talebelerin üç gün vakitle elkartlarını toplu erişim taşıtlarında fiyatsız olarak kullanmasına imkân sağlıyor.
Konya Haber - 3 Ekim 2017 15:29 A A

Konya Megakent Belediyesi, Konya’daki üniversitelere kayıt yaptıran talebelerin üç gün vakitle elkartlarını toplu erişim taşıtlarında fiyatsız olarak kullanmasına imkân sağlıyor. Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi ile Konya Yiyecek ve Tarım Üniversitesi’ne kayıt yaptıran talebeler, indirimli elkartlarını ilk kullanmaya başladıktan sonraki 3 gün süresince Megakent Belediyesi’ne ait otobüslerden ve tramvaylardan fiyatsız olarak faydalanıyor. 3 günün sonunda ise talebeler, bayilerden istedikleri ölçüyü veya abonman yükleterek elkartlarını talebe tarifesi üzerinden indirimli elkart olarak kullanmaya devam ediyor. Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi talebeleri mektepleri tarafından verilen talebe kimlik kartlarını aynı zamanda indirimli elkart olarak kullanılabilirken Konya Yiyecek ve Tarım Üniversitesi’ne yeni kayıt yaptıran talebeler de Megakent Belediyesi Elkart Şube Müdürlüğü’ne uğrayarak dolum yaptırabiliyor.

Megakent Belediyesi Elkart Ofisi’ndan ve Zafer Alanı’na kurulan Elkart Standından müracaatlarını yapabilen üniversite talebeleri uygulamadan oldukça hoşnut olduklarını belirterek, verilen hizmet sebebiyle Megakent Belediyesi’ne teşekkür etti.

Elkart avantajları bitmiyor

Elkart sahipleri, aktarma hatlarında 60 dakika içerisinde yapılacakları ikinci ve ilave seyahatleri fiyatsız, öbür hatlarda 60 dakika içerisinde yapılacakları ikinci seyahatleri yüzde 40 indirimli olarak kullanılabiliyor. İndirimli elkart kullanımı için, Popülasyon Kayıt Sisteminde mesken yeri birinci ikamet adres kaydının Konya şehir hududu içinde olması gerekir. Talebe yurdunda ikamet edenlerin onaylı yurt kayıt evrakları ile elkart ofislerine operasyon yaptırması gerekiyor. Kent dışından gelen talebelerin ikamet ve yurt kayıtlarının üretimi düzeyinde kendilerine 20 günlük müddet tanınıyor.

Konya Haber - 15:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.