-4° Açık
 • EURO 4.65
 • DOLAR 3.81

‘Korunma Sanayii Müsteşarlığı 550’ye yakın proje yürütüyor’

Korunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Müsteşarlıkça 550’ye yakın proje yürütüldüğünü belirterek, “İleride bu projelerin hepsinde talebelere ehemmiyetli misyonlar düşecek.” dedi. Türk Hava Müesseseyi Türk Hukuk Kurumu Üniversitesi 2017-2018 Akademik Seneyi Açılış Merasim.
Bilim&Teknoloji - 2 Ekim 2017 17:23 A A

Korunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Müsteşarlıkça 550’ye yakın proje yürütüldüğünü belirterek, “İleride bu projelerin hepsinde talebelere ehemmiyetli misyonlar düşecek.” dedi.

Türk Hava Müesseseyi Türk Hukuk Kurumu Üniversitesi 2017-2018 Akademik Seneyi Açılış Merasimi, üniversitenin Türkkuşu Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Demir, merasimde yaptığı konuşmada, havacılık projelerinin arka arkaya geldiğine işaret ederek, özellikle bu alanda eğitim gören talebelerin uğurlu bir yarıyılda olduğunu söyledi.

Türkiye’nin kendisine bağımsız siyasetler çizme güzergahında gösterdiği istemden dolayı güç günler geçirdiğini dile getiren Demir, “Güçlü olmak bunların başında geliyor. Korunma sanayisinde kuvvetlendiğimiz, bağımsızlaştığımız zaman istikbal ve istiklalimizi garanti altına alacağız.” diye konuştu.

Korunma Sanayii Müsteşarlığında SSM 550’ye yakın proje yürütüldüğünü aktaran Demir, ileride bu projelerin hepsinde talebelere ehemmiyetli misyonlar düşeceğini kaydoldu.

Demir, üniversitelerin sanayiyle entegre olması gerektiğinin altını çizdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı bakanlık olarak legal ticareti basitleştirirken legal olmayan ticaretle faal biçimde çaba yürüttüklerini belirtti.

Türkiye’nin geçen sene belki de son 100 senenin en riskli darbe girişimini yaşadığına işaret eden Aşcı, “Bu teşkilat çok riskli, sizler de dikkat edin. Usunuzu ve vicdanınızı asla kimseye teslim etmeyin. Ülkenizi severseniz, bu ülkenin önünde kimse duramaz.” değerlendirmesinde bulundu.

Aşcı, Kuzey Irak’ta ticaretin normal izlediği yarıyılda Habur Hudut Kapısı’ndan günde 3 bin tırın gelip gittiğini, şimdi ise rakamın 2 bin ortamında olduğunu söyledi.

Türk Hukuk Kurumu Genel Başkanı ve Türk Hukuk Kurumu Üniversitesi Mütevelli Kurulu Başkanı Kürşat Atılgan da müessesenin emelini Türkiye ile daha adaletli, paylaşımcı ve barışçıl bir dünyanın olası olduğunu herkese göstermek olarak söyledi. Atılgan, “Bizler de Türk Hukuk Kurumu Üniversitesini bu emele daha emin adımlarla ve daha az zamanda erişelim diye kurduk.” ifadesini kullandı.

Türk Hukuk Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Erman Akbulut ise üniversiteler için en ehemmiyetli misyonun, bilgi ve yapımlarıyla modern cemiyetin önünü kalemtıraş yenilikçi ve teşebbüsçü bilgi insanları yetiştirmek olduğunu belirtti.  

Bilim&Teknoloji - 17:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]