Açık
 • EURO 6.20
 • DOLAR 5.50

‘Korunma Sanayii Müsteşarlığı 550’ye yakın proje yürütüyor’

Korunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Müsteşarlıkça 550’ye yakın proje yürütüldüğünü belirterek, “İleride bu projelerin hepsinde talebelere ehemmiyetli misyonlar düşecek.” dedi. Türk Hava Müesseseyi Türk Hukuk Kurumu Üniversitesi 2017-2018 Akademik Seneyi Açılış Merasim.
Bilim&Teknoloji - 2 Ekim 2017 17:23 A A

Korunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Müsteşarlıkça 550’ye yakın proje yürütüldüğünü belirterek, “İleride bu projelerin hepsinde talebelere ehemmiyetli misyonlar düşecek.” dedi.

Türk Hava Müesseseyi Türk Hukuk Kurumu Üniversitesi 2017-2018 Akademik Seneyi Açılış Merasimi, üniversitenin Türkkuşu Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Demir, merasimde yaptığı konuşmada, havacılık projelerinin arka arkaya geldiğine işaret ederek, özellikle bu alanda eğitim gören talebelerin uğurlu bir yarıyılda olduğunu söyledi.

Türkiye’nin kendisine bağımsız siyasetler çizme güzergahında gösterdiği istemden dolayı güç günler geçirdiğini dile getiren Demir, “Güçlü olmak bunların başında geliyor. Korunma sanayisinde kuvvetlendiğimiz, bağımsızlaştığımız zaman istikbal ve istiklalimizi garanti altına alacağız.” diye konuştu.

Korunma Sanayii Müsteşarlığında SSM 550’ye yakın proje yürütüldüğünü aktaran Demir, ileride bu projelerin hepsinde talebelere ehemmiyetli misyonlar düşeceğini kaydoldu.

Demir, üniversitelerin sanayiyle entegre olması gerektiğinin altını çizdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı bakanlık olarak legal ticareti basitleştirirken legal olmayan ticaretle faal biçimde çaba yürüttüklerini belirtti.

Türkiye’nin geçen sene belki de son 100 senenin en riskli darbe girişimini yaşadığına işaret eden Aşcı, “Bu teşkilat çok riskli, sizler de dikkat edin. Usunuzu ve vicdanınızı asla kimseye teslim etmeyin. Ülkenizi severseniz, bu ülkenin önünde kimse duramaz.” değerlendirmesinde bulundu.

Aşcı, Kuzey Irak’ta ticaretin normal izlediği yarıyılda Habur Hudut Kapısı’ndan günde 3 bin tırın gelip gittiğini, şimdi ise rakamın 2 bin ortamında olduğunu söyledi.

Türk Hukuk Kurumu Genel Başkanı ve Türk Hukuk Kurumu Üniversitesi Mütevelli Kurulu Başkanı Kürşat Atılgan da müessesenin emelini Türkiye ile daha adaletli, paylaşımcı ve barışçıl bir dünyanın olası olduğunu herkese göstermek olarak söyledi. Atılgan, “Bizler de Türk Hukuk Kurumu Üniversitesini bu emele daha emin adımlarla ve daha az zamanda erişelim diye kurduk.” ifadesini kullandı.

Türk Hukuk Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Erman Akbulut ise üniversiteler için en ehemmiyetli misyonun, bilgi ve yapımlarıyla modern cemiyetin önünü kalemtıraş yenilikçi ve teşebbüsçü bilgi insanları yetiştirmek olduğunu belirtti.  

Bilim&Teknoloji - 17:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]