13° Açık
 • EURO 6.45
 • DOLAR 5.60

KTB BAŞKANI ÇEVİK’TEN GENÇ ZİRAATÇILARA TAVSİYELER

Konya Haber - 3 Kasım 2017 07:49 A A

Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, ziraat mühendisi adaylarına tavsiyelerde bulunarak, “Ülkemizin diğer sektörlerinde de yaşanan masaya bağlılıktan artık kurtulmanız, tarlanın, seranın, fabrikanın tozunu yutmanız gerek” dedi.  Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, ziraat mühendisi adaylarına tavsiyelerde bulunarak, “Ülkemizin diğer sektörlerinde de yaşanan masaya bağlılıktan artık kurtulmanız, tarlanın, seranın, fabrikanın tozunu yutmanız gerek” dedi.  KTB Başkanı Hüseyin Çevik, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesinde düzenlenen istişare toplantısının konuğu oldu. Mühendis adaylarına tecrübe paylaşımının yapıldığı toplantıda konuşan KTB Başkanı Hüseyin Çevik, eğitimli üreticilere ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Çevik, “Türkiye’de tarım sektörü, beslenme ve iş gücüne etkisi, milli gelire katkısı ve sanayi sektörüne sağladığı hammadde ile ekonomik, sosyal bir sektör olma özelliğini korumaktadır. Kaliteli ve güvenli gıda arzının sağlanması hedefi başta olmak üzere, tarımsal kalkınmanın sağlanması adına eğitim çalışmalarına önem verilmektedir. 2023 yılı hedeflerine ulaşmak için tarım sektörümüz eğitimli, bilinçli, ölçek ekonomisine özen gösteren yatırımcılara ihtiyaç duyacaktır. Bizim birçok ülke gibi ekonomimizi büyütecek, ekonomimizi sürekli güçlü tutacak hazır kaynaklarımız yok. Bizim en büyük zenginliğimiz kendi insan gücümüz, genç nüfusumuz, bunların kabiliyetleri. Ekonomide başarının nüvesi tek kelimeyle insandır. Ülkemizin tarım üretimi ve ekonomisinde de gelişmesi için eğitimli üreticilere ihtiyacımız var. Sizler geleneksel ile modern tarımı harmanlayarak en iyisini elde edecek mühendis adayısınız. Ülkemizin diğer sektörlerinde de yaşanan masaya bağlılıktan artık kurtulmanız, aldığımız eğitimlerin eserlerini ortaya koymanız, tarlanın, seranın, fabrikanın tozunu yutmanız gerek” dedi. Program öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasının ardından hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Konya Haber - 07:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.