28° Az bulutlu
 • EURO 6.92
 • DOLAR 6.02

KTO Karatayda Çocuk Eğitimi Günleri yapıldı

“Eğiticiler Eğitimi” formatında yapılan programda 16 atölye, 3 seminer, piyano resitali ve tiyatro gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi.Programa 6 ilin devlet ve özel mektep yöneticileri, psikolojik danışman ve rehberler, derslik öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri ve dağı.
Konya Haber - 24 Mayıs 2017 17:52 A A

“Eğiticiler Eğitimi” formatında yapılan programda 16 atölye, 3 seminer, piyano resitali ve tiyatro gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi.

Programa 6 ilin devlet ve özel mektep yöneticileri, psikolojik danışman ve rehberler, derslik öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri ve dağıtılmış branşlarda çalışan 153 kişi katıldı. Ankara, İstanbul, Aydınlatılmış, Kocaeli ve Konya gibi illerin yüksek öğretim kurumlarından öğretim üyeleri, Türk Beyin Takımı, Selçuklu Belediyesi Değerler Eğitimi Projesi yöneticileri ile müzik, tiyatro, şehvetli yetenekleri geliştiren terapotik kart eğitmeni gibi öbür konularda uzmanlığı olan özel ve resmi kurum eğitmenleri kadar atölye çalışmaları düzenlendi.

Konya Güzel Sanatlar Eğitimi Derneğinde müzik öğrenimi görebilen 4-6 yaş arasındaki çocuklar göre verilen piyano resitali ve Çınar Sanat Atölyesinin tiyatro gösterisi ilgiyle izlendi. Yoğun atölye çalışmalarının yer aldığı programda Dünya Akıl Oyunları Şampiyonasında ülkemizi başarıyla temsil eden Türk Beyin Takımı ekibi ile zeka oyunları uygulandı. “Robot Atölyesinde” robotik uygulamalar, “Bilimin Arkadaki Bahçesi Atölyesinde” çocukların ilgisini çekecek materyaller sergilendi. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinden gelen ekiple birlikte “DNA Atölyesinde katılımcılar, kendi DNA’larını izole edip incelerken kolay yöntemlerle kendi DNA’larını görebileceklerini keşfettiler. “Terapotik Kart Atölyesinde” çocukların yaşadıkları acı deneyimleri keşfetmek için kartların nasıl kullanılacağı katılımcılara anlatıldı. “Değerler Eğitimi Atölyesi”nde ise katılımcılarla projeler üretildi.

KARÇEM’in çocuk eğitimine ilişkin bilimsel ve kültürel etkinlikleri önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Konya Haber - 17:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.