Açık
 • EURO 5.02
 • DOLAR 4.11

KTO’DAN SOBE VE SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ’NE TAM NOT

Genel - 8 Kasım 2017 08:43 A A

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Selçuklu Kongre Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Selçuklu Belediyesi tarafından Türkiye’de bir ilk olan ve faaliyetlerini Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) adıyla sürdüren Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi otizmli çocuklar ve aileleri için umut ışığı oluyor. Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, otizm alanında yapılan Türkiye’nin en kapsamlı eğitim merkezi durumunda bulunuyor.

Yine Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan ve Anadolu’nun en büyük kongre merkezi olan Selçuklu Kongre Merkezi, modern mimarisi ve fonksiyonelliği ile büyük beğeni topluyor. Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen merkeze ziyaret ve inceleme gezileri sürüyor. Selçuklu Kongre Merkezi son olarak Konya Ticaret Odası Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı.

Konya Ticaret Odasından Selçuklu Kongre Merkezi’ne ziyaret

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Selçuklu Belediyesi’nin şehre kazandırdığı önemli tesislerden olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Selçuklu Kongre Merkezi’ni ziyaret etti. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ziyarette  heyete Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Selçuklu Kongre Merkezi hakkında bilgi verdi.

Selçuklu Kongre Merkezi’nin  Konya’yı Anadolu’nun kültür merkezi haline getirecek, hem mimari hem de ekonomik açıdan Konya’ya katkı sağlayacak bir eser olduğunu ifade eden Başkan Altay,”Türkiye’nin en güzel kongre merkezlerinden birini inşa ettik. Anadolu’nun kalbinde, kadim Selçuklu başkentine böyle güzel bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin en güzel salonlarından  oluşan bu kompleks inşallah Konya’nın bilim, kültür ve sosyal hayatına ciddi bir katkı sağlayacaktır. Ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak  faaliyetlerin yanı sıra içerisinde yer alacak restoran- kafeleri, tematik dükkanları, cep sineması, atölyeleri ve toplantı mekanları ile kentin yoğun olarak kullanılan buluşma ve cazibe noktası olacak” dedi.

Kongreler, ulusal ve uluslararası toplantılar denilince Anadolu’da akıllara ilk Selçuklu Kongre Merkezi’nin geleceğini ifade eden Başkan Altay, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle açılışını gerçekleştirdiğimiz Kongre Merkezimizin ilk programını da Cumhurbaşkanımız ile birlikte yaptık. Böylesi önemli ve güzel bir programa ev sahipliği yapan merkez, şehrimizin ve ülkemizin gelişimine katkı sağlayacak birçok programa da ev sahipliğini yapacak. Kongre Merkezimiz Kongre Turizmine ve dolayısıyla şehrimizin ticari hayatına da katkı sağlayacak” dedi.

Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan eserlerin şehre katma değer ve ekonomik katkı sağlayacağını ifade eden  Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ise “Kongre turizmi şehrimizin ticari ve ekonomisi açısından önemlidir. Burada yapılacak etkinlikler sektörel bazda şehrimize değer katacaktır. Bu değerli yatırımdan  dolayı Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve ekibine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi

Genel - 08:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]