13° Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.68

Kütükcüden, KOBİlere KOBİGEL Destek Programına müracaat çağrısı

Türkiye’de imalat sanayindeki KOBİ’lerin ölçek geliştirmeye gereksinim dinlediğini, bunun için de finansmana ulaşımın çok ehemmiyetli olduğunu belirten KSO Başkanı Memiş Kütükcü, “Küçük Ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’in yaşa.
Konya Haber - 9 Ekim 2017 16:37 A A

Türkiye’de imalat sanayindeki KOBİ’lerin ölçek geliştirmeye gereksinim dinlediğini, bunun için de finansmana ulaşımın çok ehemmiyetli olduğunu belirten KSO Başkanı Memiş Kütükcü, “Küçük Ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’in yaşama geçirdiği KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı firmalarımızın yapımda ve ihracatta katma kıymetlerini artırarak, ölçeklerini geliştirmeleri için bir manivela tesiri gösterebilir. Konya’da özellikle orta ve yüksek teknoloji üreten KOBİ’lerimiz bu ihtimalden faydalanmak için kesinlikle müracaat etmeliler. 20 Ekim’de müracaatların son bulacağı bu programda, KOBİ’lerimize 300 bin TL’ye kadar hibe, 700 bin TL’ye kadar geri ödemeli finansman yardımı sağlanıyor” biçiminde konuştu.

“KOBİ’ler Türkiye’yi geliştiriyor”

Söylemesinde KOBİ’lere takviyelerinden dolayı Küçük Ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’e de teşekkür eden Kütükcü, Türk özel sektörüne verilen her yardımın Türkiye’yi geliştirdiğini, verilen takviyelerin de katkısıyla Türkiye’nin ikinci çeyrekte yüzde 5.1 gelişerek G20’nin en süratli gelişen 3. ülkesi olmayı muvaffak olduğunu kaydetti.

Kütükcü, 10 Ekim Salı günü saat 14.00’te Konya Sanayi Odası’nda KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ile alakalı bilgilendirme buluşması tertip edeceklerini de laflarına ilave ederek, yardımdan faydalanmak isteyen tüm sanayicileri bu buluşmaya davet etti.

Konya Haber - 16:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.