Açık
 • EURO 6.89
 • DOLAR 6.09

MESVAK ile Mesleki Yeterlilik Akademisinden iş birliği

Genel - 25 Kasım 2018 17:15 A A

ANKARA (AA) – Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ile Mesleki Yeterlilik Akademisi (MYA) arasında mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan çalışanların eğitimlerini kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Vakfın merkezinde imzalanan protokol töreninde konuşan MESVAK Başkanı Nurettin Konaklı, vakfın 1999'da iş yaşamı yetiştirme ve bölgesel kalkınmaya destek olmak amacıyla kurulduğunu söyledi.

MESVAK ile MYA'nın protokol çerçevesinde iş birliği yaptığını belirten Konaklı, çalışanları online mesleki yeterlilik video eğitim sistemi ile 279 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Kurumu sınavlarına hazırlayacaklarını, mesleki eğitim ve belgelendirme imkanı sağlayacaklarını aktardı.

Konaklı, "Protokolle amacımız, vakfın hedef kitlesini mesleki yeterlilik belgesine ilişkin haberdar edeceğiz. İnsanlara bu konuda sunumlar yapacağız. İşveren ve işçilerin mesleki yeterlilik alanında bilgili olması için çalışmalar yapmak istiyoruz." diye konuştu.

– Online video eğitim platformu

MYA Kurucu Genel Müdürü Muhammet Öztürk ise MYA'nın Türkiye'deki mesleki yeterlilik, mesleki eğitim ve gelişim alanlarındaki ilk ve tek online video eğitim platformu olduğunu hatırlattı.

Akademinin alanında uzman kişilerce 16 sektörde 279 meslek dalında mesleki yeterlilik belgesi almak isteyenlere eğitim verdiğine değinen Öztürk, söz konusu protokolle mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara ulaşmak istediklerini vurguladı.

Genel - 17:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.