13° Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.68

MÜSİAD Konya Şubesi Nijer Büyükelçisini ağırladı

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Yönetim Kurulu üyeleri ve Afrikalı öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya gelen Nijer Büyükelçisi Salou Adama Gazibo, “Türkiye ile Nijer arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi namına atılan her türlü adımdan dolayı Cumhurbaşkan.
Konya Haber - 10 Ekim 2017 16:46 A A

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Yönetim Kurulu üyeleri ve Afrikalı öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya gelen Nijer Büyükelçisi Salou Adama Gazibo, “Türkiye ile Nijer arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi namına atılan her türlü adımdan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkına teşekkür ediyorum. Konyalı işadamlarının Nijer’i yakından takip etmenizi ve Nijer’e gidip Pazar araştırması yapmasını istiyorum. Iş adamlarının risk edinmek istemediklerini de çok iyi biliyorum. Fakat MÜSİAD Konya’nın Nijer’e büyük katkı maddesi sağlayacağını umut ediyorum” dedi.

Başkan Ömer Faruk Okka ise, “MÜSİAD Konya olarak Nijer’le özelde Konya çoğunlukla Türkiye’nin ilişkilerini geliştirmek namına gerek sosyal gerekse kültürel alanda her türlü çalışmayı yapacağız. Bu konuda Sayın Büyükelçi’nin de desteği olacaktır. MÜSİAD Konya’nın kurulduğu günden bugüne şehrin ekonomisine ciddi anlamda katkı maddesi sağlamış ve istikamet vermiştir. Şehrimizin ihracatına katkı maddesi sağlamak için Afrika’yı amaç Pazar ilan ettik ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Afrika’da nerede ne yapabiliriz, ne üretebiliriz, ne satabiliriz ve ne satın alabilirinizin yollarını aramaktayız. Afrika’daki birçok ülkeye iş seyahatlerimiz oldu ve Afrika’dan da birçok ülkenin temsilcisini burada ağırladık. İlişkilerimizi geliştirerek ticaretimize katkı maddesi sağladık. Bu yönde faaliyetlerimize devam edeceğiz. Bu toplantımızın da Konya ile Nijer arasındaki ilişkilerine katkı sağlayacağını ümit ediyoruz” diye konuştu.

Konya Haber - 16:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.