Az bulutlu
 • EURO 6.18
 • DOLAR 5.46

MÜSİAD Konya Şubesi Tanzanya Büyükelçisini ağırladı

Elizabeth Kiondo, bir dizi temaslarda bulundu.MÜSİAD Konya Şubesi’nin davetlisi olarak Konya’ya gelen Tanzanya Büyükelçisi Prof.
Konya Haber - 15 Ekim 2017 13:53 A A

Elizabeth Kiondo, bir dizi temaslarda bulundu.

MÜSİAD Konya Şubesi’nin davetlisi olarak Konya’ya gelen Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kıondo bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. Organize Sanayi Bölgesi ve fabrikaları gezen davetli Büyükelçi MÜSİAD Konya Şubesi’ni de ziyaret etti. MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre görüşen Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kıondo, “Sizler, yalnızca ticari ilişkilere yok, sosyal ve kültürel boyuta da önem verdiğiniz için hepinize ayrı olarak teşekkür ediyorum. Bu birincil tanışmamız oldu. Bundan sonraki görüşmemiz de ilişkilerimiz daha da güçlenecek. Ayrıca Sayın Başkan Ömer Faruk Okka beyi ve Yönetim Kurulu Üyelerinizi Tanzanya’ya gösteri ediyorum. Konya’nın tarım alanındaki öneminin farkındayız. Onun için içten adresteyiz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tanzanya ziyaretinden sonradan Tanzanya’da Türkiye’den beklentilerimiz arttı. Konya, tarım sektöründe imal, ekipman ve eğitim konusunda başarılı şekilde organize olmuş durumda. Bir Büyükelçi olarak bu fırsatı iyi değerlendireceğim. İlerleyen günlerde Konya’ya iki üç günlük bir ziyaret programı daha planlamak istiyorum.” dedi.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka’da, “Geniş tarım arazisine sahip olan Konya, Türkiye’nin tahıl ambarı konumundadır. Konya her geçen gün tarım alanında güçlenmektedir. Tarım alanında güçlendiği gibi sanayi alanında güçlenen Konya, Dünyanın rekabet edebilen şehirleri arasındadır. ‘Amaç Afrika’ sloganıyla tarım ve sanayi sektöründe Afrika ülkeleri ile olan ticaretimizi geliştirme çabası içerisindeyiz. Meslek adamlarımızdan oluşan heyet Afrika’da biz dizi temaslarda bulunmuştu. Önümüzdeki günlerde tekrar oluşturacağımız bir heyet tekrar Afrika’yı ziyaret edecek. Bu ziyaretlerimiz ticari ilişkilerimizi katkı sağladığı gibi sosyal ve kültürel alandaki ilişkilerimize de büyük avantaj sağlayacak. Önümüze koyduğumuz Amaç Afrika hamlesinin tüm gereklerini tek tek hayata geçmek için çaba göstereceğiz” diye konuştu.

Başkan Ömer Faruk Okka, ziyaretin anısına Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kiondo’ya hediye ibraz etti. Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kıondo sonra MÜSİAD Konya ve Idareli İlişkiler Komisyonu (MEKİK) toplantısına katılarak araştırmalar hakkında data aldı.

Konya Haber - 13:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]