13° Parçalı bulutlu
 • EURO 4.93
 • DOLAR 3.99

MÜSİAD Konya Şubesinden Afrika Büyükelçilere ziyaret

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Başkan Yardımcısı Hıfsı Soydemir, İdare Heyeti Azası Mehmet Hilmi Kağnıcı ve MEKİK azalarından oluşan kurul, Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba, Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüza.
Konya Haber - 9 Ekim 2017 16:39 A A

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Başkan Yardımcısı Hıfsı Soydemir, İdare Heyeti Azası Mehmet Hilmi Kağnıcı ve MEKİK azalarından oluşan kurul, Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba, Zambiya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Bwalya Lyapa Nondo, Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elizabeth Kıondo, Nijer Büyükelçisi Adam Abdoulaye Dan Maradi, Nijerya Büyükelçiği’nde temaslarda bulundu.

Ankara’daki temasları hakkında değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, “Ocak ayında organize ettiğimiz Afrika-Konya Doruğu Stratejik İş Geliştirme buluşmasına katılan Büyükelçilerimize iadeyi ziyarette bulunduk. Temaslarımız esnasında ülkemizin ve kentimizin, Afrika Ülkeleri ile hem ekonomi hem sosyal hem de kültürel ilişkilerini nasıl artırabileceğimize müteveccih istişare ederek fikir alışverişinde bulunduk. Konya’yı dışarıya açmaya müteveccih çalışmalarımız kapsamında, MÜSİAD Konya’nın dışa bakışını ve şehrimizdeki hem sanayi hem de tarım alanındaki büyümelerini Afrikalı Büyükelçilerimize kavrattık. Andırılacağı gibi MÜSİAD Konya olarak Afrika’yı stratejik bölge olarak bülten etmiştik. Bu kapsamda ‘Konya ile Afrika’yı nasıl buluşturulabiliriz’ sualine yanıt bulmak için MÜSİAD Konya ve Ekonomik İlişkiler Komitemiz, Afrika’ya yoğunlaştı. Büyükelçilerimizi Konya’mıza davet edip sanayimizdeki büyümeleri yakından görmelerini istedik. Önümüzdeki günlerde Büyükelçilerimizi kentimizde davetli edeceğiz. MÜSİAD Konya olarak, iş adamları ve şehrimiz için son derece ehemmiyetli olan İş seyahatlerimizi sürdürmeye ve yeni açılımlar sağlamaya devam edeceğiz. Ekonomimizde yaşanan büyümelere dayanak olarak ihracatçılarımız için MÜSİAD Konya olarak bizde, yeni pazar arayışlarını sürdüreceğiz. Özellikle “Hedef Afrika” sloganıyla hareket ederek Afrika ülkeleriyle ekonomi ve kültür başta olmak üzere ilişkilerimizi her alanda artırmaya müteveccih çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Konya Haber - 16:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]