Açık
 • EURO 6.20
 • DOLAR 5.50

NEÜ Hukuk Fakültesi yeni eğitim öğretim yılına hazır

Dr.
Konya Haber - 17 Mayıs 2017 16:52 A A

Dr. Önder Kutlu, NEÜ Hukuk Fakültesinin 2017-2018 eğitim-öğretim yılı kontenjanları hakkında veri verdi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Hukuk Fakültesinin geçtiğimiz sene Bakanlar Kurulu kararıyla kurulduğunu kaydeden Prof. Dr. Kutlu, NEÜ’nün ayrıca fen bilimleri, ayrıca sağlık durumu bilimleri ayrıca de sosyal bilimler alanında enerjik fakülteleri olan bir üniversite olduğunu söyledi.

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Ahmet Keleşoğlu Eğitim ve İlahiyat Fakülteleri gibi Türkiye’de fazla prestijli fakültelere sahip olduklarını kaydeden Prof. Dr. Kutlu, “Biz Hukuk Fakültesi açarak buna yeni bir halka eklemek istedik. Özellikle 15 Temmuz süreci hukukun ne değin kayda değer olduğunu ortaya koydu. Üniversitemizin vizyonunun ne kadar doğru bir vizyon olduğunu ortaya koydu. Şu lahza itibariyle hukukun ayrı alanlarında 8 tane öğretim üyemiz var. 22 civarında araştırma görevlimiz var. Çok ince eleyip sık dokuduk ve ciddi bir çalışma yürüttük. Konya’dan, Konya dışından Türkiye’nin her yerinden mümkün olabilecek öğretim üyeleri ile temasa geçip onları ziyafet ettik. bir kadro oluşturduk bu bakımdan şanslıyız” dedi.

Doğru şartlarda sağlıklı eğitim verebilecek tesisleri temin etme bakımdan geçilen 1 yıl her tarafında yapılanmayı tamamladıklarını da açıklayan Prof. Dr. Kutlu, “Üniversitemizin en yeni yerleşkesi olan 15 Temmuz Yerleşkesini Hukuk Fakültemiz için tahsis ettik. Orada aynı zamanda hukuk kütüphanesi, bilgisayar laboratuvarlarını oluşturduk. Üniversitemiz göre yapılanlarla fakültemiz fazla dinç bir yapıya kavuştu” diye konuştu.

“Daha fazla kalite odaklı sıfırdan yeni bir akademik kültür oluşturuyoruz”

YÖK’ün kararıyla öğretim elemanı kadrolarının, altyapılarının, fiziksel yapılarının araştırıldığını ve hukuk eğitimlerinin en az şartların çok üstünde olduğunun tescillendiğini gösteren Prof. Dr. Kutlu, “100 kontenjan adi, 60 kontenjan ikinci öğretim olmak üzere bu sene 160 kontenjan verildi. İnşallah önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi, sürdürmeyi planlıyoruz. Biz daha çok kalite odaklı sıfırdan yeni bir akademik kültür oluşturuyoruz. Muhtemelen fakültemiz Türkiye’de en az öğrenci alan Hukuk Fakültelerinden biri olacak. Bu bakımdan her anlamda en seçkin öğrencilerin üniversitemizi ve Hukuk Fakültemizi seçim edeceklerini düşünüyorum” biçiminde konuştu.

Konya Haber - 16:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]