16° Açık
 • EURO 4.98
 • DOLAR 4.09

NEÜ ilk mezunlarını törenle uğurladı

Öğrencilerin ufak konseriyle başlayan Fen Fakültesi bölümünün mezuniyet töreninde Rektör Yardımcısı Prof.
Konya Haber - 24 Mayıs 2017 13:50 A A

Öğrencilerin ufak konseriyle başlayan Fen Fakültesi bölümünün mezuniyet töreninde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Kesin Açık Fikirli, başlangıçta Fen Fakültesi hakkında veri verdi. Toplam 50 öğretim elemanı ile eğitim – öğretim faaliyetlerini sürdürdüklerini kaydeden Prof. Dr. Okumuş, “Öğretim üyelerimiz konusunda bilirkişi, iyi eğitim almış, çoğunlukla genç, donanımlı ve işine düşkün akademisyenlerden oluşuyor. Fakültemiz lisans eğitimi veren 4 bölüm, lisansüstü eğitim veren 6 birim ile bölgemizin ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlayacak projeler ve reel sorunlara çözümler üretecek öneriler geliştirerek geleceğe güvenle bakmaya devam ediyor. Biyoteknoloji bölümünde 161, moleküler biyoloji ve genetik bölümünde 153, matematik ve bilgisayar bilimleri bölümünde 118 ve istatistik bölümünde 19 öğrenci elde etmek üzere toplam 451 lisans öğrencisi ve 202 lisansüstü öğrencisiyle akademik faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bugün 83 gencimizi büyük bir sevinç, gurur ve heyecan içerisinde bundan sonraki yaşamlarına uğurluyoruz” dedi.

Ağız ve Diş Sağlığı ve Değirmencilik Bölümleri de ilk mezunlarını verdi

NEÜ Seydişehir Iş Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı ve Değirmencilik Bölümü de ilk mezunlarını verdi. İki bölümün de gereksinim odaklı açıldığını söyleyen Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Arıkan, özgüveni yüksek, nitelikli, donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını vurguladı. Öğrencilere bundan sonraki meslek hayatlarında başarılar dileyen Arıkan, hocalara da teşekkür etti.

NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu ise, “Bugün, bu bölümlerden mezun olacak öğrencilerimizin iş konusunda kaygıları olmayacak. Mezuniyetten sonra en kısa sürede inşallah işlerini bulacaklar. Bu iki bölüm üniversitenin ve öteki bölümlerin geneline oranla daha avantajlı, daha iyi durumdalar” dedi.

Mühendis ve mimarların mezuniyet sevinci

Necmettin Erbakan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri mezuniyet telaşı yaşadı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Dekan Prof. Dr. Adnan Özdemir, “Geçen yıl fakültemiz İnşaat Mühendisliği ve Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümleri ile ilk mezunlarını vermişti. Bu yıl Bilgisayar, Çevre, Gıda, Harita, Metalürji ve Araç Gereç Mühendisliği bölümleri ile Mimarlık bölümlerinde birincil mezun vermenin sevincini yaşıyoruz” dedi.

Fakültelerinin her sene büyüdüğünü söyleyen Prof. Dr. Özdemir, gelecek sene 3 bin 200 öğrencilerinin olacağını kaydetti. 19 öbür ülkeden 50 öğrencilerinin bulunduğunu bildiren Özdemir, “110 öğretim elemanı, alanında bilirkişi ve iyi eğitim almış hocalarla kaliteli eğitim veriyoruz” şeklinde konuştu.

NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Muhakkak Açık Fikirli ise, ailelerin iyi bir kişi olarak yetiştirip büyüttüğü öğrencileri iyi bir mühendis olarak iş hayatına uğurladıklarını söyledi. Prof. Dr. Okumuş, “Mühendislik-Mimarlık mesleği ülkenin kalkınması, gelişmesi için en manâlı katkıyı verecek meslektir. Siz de bu katkıyı verecek şekilde donanımlı olarak mezun oldunuz. Sizden beklenen hizmeti yapacağınıza inancım tamdır” diye konuştu.

Gerçekleştirilen programların arkasında dereceye giren öğrencilere plaketleri ibraz edildi. Mezun öğrencilere başarı belgelerinin verilmesi ve keplerin atılmasıyla törenler sona erdi.

Konya Haber - 13:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]