Az bulutlu
 • EURO 4.66
 • DOLAR 3.79

NEÜ Konya Bilim Şenliğinde yerini aldı

Necmettin Erbakan Üniversitesini şenlikte açtıkları stantlarla Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Meram Tıp Fakültesi temsil etti.Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.
Konya Haber - 9 Ekim 2017 16:38 A A

Necmettin Erbakan Üniversitesini şenlikte açtıkları stantlarla Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Meram Tıp Fakültesi temsil etti.

Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Arıkan, “Makine Mühendisliği Kısmı talebelerimizle yaptığımız ‘PARS’ adlı arabamızla bu yıl TÜBİTAK Elektrikli Taşıt Müsabakasına katılarak Jüri Özel Mükâfatı aldık. 11. Millî Eğitim Bakanlığı Robot Müsabakasına 5 akslı endüstriyel robot kolu ile katılarak müsabakayı bütün puanla tamamladık. Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi olarak uygulamalı eğitime umursuyoruz. Mesela elektrikli taşıtımızın ve endüstriyel robot kolunun tamamını talebelerimiz oluşturdu. Fakültemizde yalnızca teorik değil uygulamalı eğitime de umursuyoruz. Mahsullerimizi, evvel hesabını yaparak, planlayarak, inceleme ederek sonra da uygulamasını yaptırarak ortaya koyuyoruz. Bundan sonraki evrelerde de talebelerimizin proje tabanlı isteklerini karşılamak için elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. Bilim Şenliğine elektrikli taşıt ve robot koluyla katıldık. Buradaki emelimiz talebelere, üniversite eğitiminde uygulamalı eğitimin de olduğunu göstermek ve üniversite seçimi yapacak talebelerin motivasyonunu çoğaldırmak. Başka Bir Deyişle bir üniversite talebesinin neler yapabileceğini göstermek için buradayız. Projelerimizde katkısı olanlara teşekkür ediyorum. Bunlar başlangıç projelerimizdi, daha hoş çalışmaları ilerleyen zamanlarda asıllaştırıp muhtelif aktifliklerde sergileriz allahın izniyle” dedi.

Stantlarında insansız hava taşıtlarını sergileyen ve ziyaretçilere vasıtalar hakkında bilgi veren Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi talebelerinden Uçak Mühendisliği Kısmı 1. sınıf öğrencisi Abdullah Kalkan da, “Standımıza gelen davetlilerimize kısmımız ve çalışmalarımızla alakalı bilgiler veriyoruz. Emelimiz insansız hava taşıtları üzerinde çalışıp daha çok bilgi edinerek insansız hava taşıtlarını geliştirmek. 17 şahsiyet Radikal Tasarım Takımımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekibimize desteklediyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker olmak üzere Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Akdemir ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Meram Tıp Fakültesi Aile Doktorluğu Anabilim Dalı standında ise ziyaretçilere karbon monoksit ölçümü yapıldı. Katılanlara değişik tecrübeler hayata fırsatı sunan şenlik 8 Ekim’de sona erecek.

Açılışta, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Dayanakçısı Prof. Dr. Tahir Yüksek de yer aldı.

Konya Haber - 16:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]