16° Açık
 • EURO 4.98
 • DOLAR 4.09

NEÜ öğrencileri Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışmasında ödül aldı

Yarışmaya, Mimarlık Bölümü 3.
Konya Haber - 5 Mayıs 2017 15:11 A A

Yarışmaya, Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencileri Muhammed Malik Doğan, Mehmet Kaçar, Numan Ebubekir Yüksel ve Süheyl Dinler katıldı. Yarışma sonucunda öğrenciler eşdeğer mansiyon ödülüne layık görüldü.

Bakırköy için yaptıkları çalışma hakkında data veren öğrencilerden Süheyl Dinler, “Bakırköy’ü ön plana çıkaran öbür bir çalışma yapmamız gerekiyordu. İnsanların gürültüden uzaktan, kafa dinleyebilecekleri bir yer. Bakırköy’ün çok aydın yapısının açığa çıkmasında lokal halkın kullanabileceği alanlar dek sanatsal çalışmaların yapılacağı mekânların oluşmasını da önemsediğimiz için kendi projemizi sunduk” dedi.

Numan Ebubekir Yüksel ise, “İnsanları kalabalıktan soyutlamak için bir dinlenme, durma noktası tasarlamak istedik. Tasarım alanında bunu olası kılmak için insanların süregelen akstan koparılıp yolun iki kolundaki alanlara alınmasını amaçlayan projemiz üzerine çalıştık” dedi.

Muhammed Malik Doğan da, insanların yürüdükleri yerle aynı seviyede bir meydan çözümlemesi yaptıklarında oranın da bir zaman daha sonra aksa dâhil olduğunu ve yeniden aynı kalabalığın orada da oluştuğunu belirterek, “Daha önce girdiğimiz bir yarışmadan da teşvik ödülü almıştık. Bu yarışma fazla sıkışık bir döneme eşit geldiği için pek umudumuz yoktu. Ona karşın kazanmış elde etmek bizi son derece mutlu etti” diye konuştu.

Mehmet Kaçar ise, düşük katlı mekanı çekici ülkü getirecek farkındalık oluşturacak bir proje ile katıldıklarını ve ödül almalarından son derece mutlu olduklarını kaydetti.

Öğrenciler, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i de makamında ziyaret ettiler. Şeker de öğrencileri tebrik edip, başarılarının devamını diledi.

Müsabaka sonunda başarılı yer alan birincil 3 projenin yanına 5 proje eşdeğer mansiyon, 8 proje de özendirme ödülüne layık görüldü.

Konya Haber - 15:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 02
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.
 • 05
  ÇUMRA İLÇE JANDARMANIN TİTİZLİĞİ İLE KISA SÜREDE ZANLILAR YAKALANDI
  Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Konya’nın Çumra ilçesinde yanmış otomobilde erkek cesedi bulunmasıyla ilgili 2 kişi tutuklandı. Alibeyhüyüğü Mahallesi’nde yanmış otomobilde ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, aracın Nebahat Ulukavak’a ait olduğunu belirledi. Cesedin ise kadının, bir gündür kendisinden haber alınamayan oğlu Emre Ulukavak’a (27) ait olduğu […]