Açık
 • EURO 6.20
 • DOLAR 5.50

NEÜ öğrencileri Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışmasında ödül aldı

Yarışmaya, Mimarlık Bölümü 3.
Konya Haber - 5 Mayıs 2017 15:11 A A

Yarışmaya, Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencileri Muhammed Malik Doğan, Mehmet Kaçar, Numan Ebubekir Yüksel ve Süheyl Dinler katıldı. Yarışma sonucunda öğrenciler eşdeğer mansiyon ödülüne layık görüldü.

Bakırköy için yaptıkları çalışma hakkında data veren öğrencilerden Süheyl Dinler, “Bakırköy’ü ön plana çıkaran öbür bir çalışma yapmamız gerekiyordu. İnsanların gürültüden uzaktan, kafa dinleyebilecekleri bir yer. Bakırköy’ün çok aydın yapısının açığa çıkmasında lokal halkın kullanabileceği alanlar dek sanatsal çalışmaların yapılacağı mekânların oluşmasını da önemsediğimiz için kendi projemizi sunduk” dedi.

Numan Ebubekir Yüksel ise, “İnsanları kalabalıktan soyutlamak için bir dinlenme, durma noktası tasarlamak istedik. Tasarım alanında bunu olası kılmak için insanların süregelen akstan koparılıp yolun iki kolundaki alanlara alınmasını amaçlayan projemiz üzerine çalıştık” dedi.

Muhammed Malik Doğan da, insanların yürüdükleri yerle aynı seviyede bir meydan çözümlemesi yaptıklarında oranın da bir zaman daha sonra aksa dâhil olduğunu ve yeniden aynı kalabalığın orada da oluştuğunu belirterek, “Daha önce girdiğimiz bir yarışmadan da teşvik ödülü almıştık. Bu yarışma fazla sıkışık bir döneme eşit geldiği için pek umudumuz yoktu. Ona karşın kazanmış elde etmek bizi son derece mutlu etti” diye konuştu.

Mehmet Kaçar ise, düşük katlı mekanı çekici ülkü getirecek farkındalık oluşturacak bir proje ile katıldıklarını ve ödül almalarından son derece mutlu olduklarını kaydetti.

Öğrenciler, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i de makamında ziyaret ettiler. Şeker de öğrencileri tebrik edip, başarılarının devamını diledi.

Müsabaka sonunda başarılı yer alan birincil 3 projenin yanına 5 proje eşdeğer mansiyon, 8 proje de özendirme ödülüne layık görüldü.

Konya Haber - 15:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]