13° Açık
 • EURO 6.45
 • DOLAR 5.60

NEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi ilk mezunlarını törenle uğurladı

Törende konuşan NEÜ Sağlık Durumu Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.
Konya Haber - 27 Mayıs 2017 00:14 A A

Törende konuşan NEÜ Sağlık Durumu Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmihan İlknur Uysal, ülkemizde sağlıkla ilgili alanlarda mesleki yeterlilik ve yetkinliğe sahip sağlık profesyonellerini yetiştirmeye yönelik çalışmalara değinip bu anlamda fakültelerinin de katkı ve önemine değindi. NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e teşekkür ederek konuşmasına devamlı Sakin, “5 yıl önce sabit yeni bir fakülteyiz. Kısa sürede müfredatlarını oluşturmuş, kuramsal ve uygulamaları derslerin eksiksiz gerçekleştirilmesini sağlamış, öğrencilerine hem eğitim hayatı, ayrıca hayat için rehber olmuş kıymetli öğretim kadromuza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasına öğrencileri tebrik ederek ve başarılar dileyerek başlayan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de öğrencilere hayat boyu yapacakları işleri severek yapmalarını öğüt etti. Şeker, “Kaliteyi korumak, kaliteyi artırmak, yeni bilgiye gelmek, dinç bir yönetim anlayışı içerisinde vatandaşın nitelikli hizmet almasını sürdürülebilirlik namına yürütmek bizler namına bir devir. Bu görevi bu mezunlarımızla birlikte yürütmüş oluyoruz. Bizim öğrencilerimiz içerisinden olduğu gibi yurtdışından da öğrencilerimiz söz konusu. Yurtdışında da hizmete katkıda bulunmuş olacağız. Bu yarışta bazı meslekler daha çok öne çıkmakta. Öğretmenlik ve sağlık durumu çalışanları öbür bir yer tutuyor. Birebir insana temas eden, insanın ayrıca maddi, ayrıca ruhi, hem de insanın nitelikli yaşamını sağlayacak olan eğitim altyapısını sağlamaya yönelik bu meslekler bizim için, ülke için, insanlık için fazla kayda değer. Bu mesleği icrada hepimizin uyarı etmesi gereken bir başlık var: Yaratılmışları yaratandan dolayı hoşuna gitmek ve bunlara hizmete her daim hazır edinmek. Kuşkusuz hizmette kusurlar oluyordur o süre da gönül almayı bilmek önemlidir. Biz hizmetimizi Allah rızası için ve bu işi bir tayin olarak yerine getiriyoruz” diye konuştu.

“Birincil 10’a giren Hemşirelik Bölümü öğrencileri NEÜ’de istihdam edilecek”

Sıhhat hizmetinin memur mantığıyla yapılamayacağını kaydeden Rektör Şeker, bu işin gönüllülük mantığıyla, hizmet eri mantığıyla yapılması gerektiğini kaydetti. Gençlere kendilerini, ailelerini, büyüklerini sevmelerini öğütleyen Şeker, “Rektör Yardımcımız Hemşirelik Bölümü mezunu kardeşlerimize bir ödül verelim dedi. Birincil 10’a giren arkadaşlarımızın eğer diğer bir düşünceleri yoksa, kendilerini hastanemizde istihdam etmek istiyoruz” diyerek müjdeyi de yeni mezunlarla paylaştı.

Dereceye giren öğrencilere plaketleri ibraz edildikten sonradan bütün öğrencilere galibiyet belgeleri de verildi. Program kep atma ile sona erdi.

Konya Haber - 00:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.