21° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.42
 • DOLAR 5.58

NEÜde İç Hastalıkları Günleri düzenlendi

Programın açılış konuşmasını yapan Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof.
Konya Haber - 9 Mayıs 2017 12:41 A A

Programın açılış konuşmasını yapan Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nedim Yılmaz Selçuk iç hastalıkları bünyesinde data güncelleme maksadıyla yapılan birincil toplantının olduğunu belirterek, “Bu toplantının konularını seçerken güncel ve gelişmiş ülkelerde yapılan toplantılardan esinlendik. daha sonra muavin arkadaşlarımız arasında anket düzenleyerek, hocalarımızla da akademik kurulda görüşerek toplantıda üstünde duracağımız konuları belirledik. Toplantının yararlı geçmesini diliyor ve katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

“Öğrencilerimizin yüzde 84’ü uzmanlık programına yerleşiyor”

Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatansev ise, Meram Tıp Fakültesi’nin bir bilim ocağı olduğunu ifade ederek, “Yetiştirdiğimiz öğrencilerin yüzde 84’ü bir uzmanlık programına yerleşiyor. Bu sevinç verici bir şey. Dekanlık olarak bilimsel çalışmalara ışık tutmamız, yön vermemiz gerekir. Onun için bu programa takviye veriyoruz ve devamının gelmesini istiyoruz” diye konuştu.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de, mezuniyet sonrası güncelleme ve bilgilendirme toplantılarının bölgede geciktiğini dile getirerek, “Bölgenin buna ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacı bundan sonra inşallah sürdürülebilirliğini sağlayarak başarılı bir şekilde yürütmüş oluruz. Son dönemde bilginin fazla süratli şekilde hem üretilmesi hem dolaşıma girmiş olmasıyla birlikte bilginin kullanılamadan tüketildiği süreci yaşıyoruz. Bilginin bu değin ivedi eskitilmesinden kaynaklanan çoğu sorun da beraberinde geliyor. Bunu ola ki hastaya yansıtmıyoruz lakin kurumsal olarak kendi içimizde, çalışmalarımızda ve işlemleri yaparken ayrıca lisans hem lisansüstü eğitimde oldukça zorluklar yaşıyoruz. Geçmişte genel dahiliyenin yürütmüş olduğu işlevin bir fazla öbür kürsü kadar yürütülüyor olmasının ortaya koyduğu üstünlük ve dezavantajlarıyla beraber, yenilikler, değişimler bu toplantılarla güncellenmiş olacak. Bu toplantılarla biz üniversite, fakülte ve kürsü olarak bir görevimizi daha yerine getirmiş olacağız” biçiminde konuştu.

Program, alanında bilirkişi doktorların sunumlarını gerçekleştirdiği oturumlarla devam etti.

Konya Haber - 12:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.