14° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.83

NG Kütahya Seramik 225'inci mağazasını Ankara'da açtı

Ekonomi - 13 Ekim 2018 18:15 A A

ANKARA (AA) – NG Kütahya Seramik'in 225'inci mağazası Ankara'da açıldı.

Batıkent'teki mağazanın açılışına, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, mağazanın sahibi Balsera Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bal ile çok sayıda siyasetçi ve iş adamı katıldı.

Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'dan bir gün sonra Nafi Güral'ın Kütahya meydanında bir konuşma yaparak, yeni iş imkanı yaratacak seramik fabrikasının sözünü verdiğini ve "15 Temmuz Şehitler Fabrikası"nın açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldığını söyledi. Hisarcıklıoğlu, "İş yapanın, iş yeri açanın, bir kişi istihdam edenin elini öpmek lazım. Türkiye'nin petrolü, doğalgazı yok ama Allah bize girişimci ruh vermiş. Bunu daha da geliştirip böyle müesseselerle her türlü katkı vermeye çalışıyoruz." dedi.

Baran da mağazada yerli ve milli ürünlerin satılacağına işaret ederek, "Bugünlerde yatırım yapmak gerekiyor. Her zamankinden daha fazla üretim yapmaya, istihdam yaratmaya ve katma değer üretmeye ihtiyacımız var. Belki bir miktar zararı ve para kazanmamayı göze alacağız ama dimdik ayakta olacağız. Bugünler gelip geçicidir yarın güzel günleri hep birlikte yaşayacağız. Bugünlerde yapılan yatırımları çok önemli buluyorum. Risk alınacak bir dönem." diye konuştu.

– "Yatırımlar yavaşlatılmasın"

NG Kütahya Yönetim Kurulu Başkanı Güral da böyle bir dönemde yatırımların yavaşlatılmaması gerektiğini belirterek, "Hiçbirimiz durmayalım yatırımlarımıza devam edelim. Bu bilinçle çalışmaya moralli, kuvvetli şekilde devam edelim. Sene sonuna kadar 10 tane daha mağaza açacağız." dedi.

Türkiye'de ilk defa büyük ebatlı seramik ürünleri üretmeye başladıklarını dile getiren Güral, 15 Temmuz sonrasında babası Nafi Güral'ın verdiği sözle bu seramikleri üretecek fabrikayı kurduklarını anlattı. Güral, iş adamlarının B planlarını ceplerinde taşıyarak yatırıma devam etmesi tavsiyesinde bulunarak, "Aman ha durmayalım, yavaşlamayalım, çarkları durdurursak bir daha hayata geçirmemiz kolay olmayacaktır." dedi.

Kurdela kesimi sırasında Hisarcıklıoğlu, iş adamlarına Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'na destek verip vermediklerini sordu. Güral da yüzde 10 indirim yapan firmalar arasında yer aldıklarını belirterek, "Enflasyonla mücadele çalışması başlatıldı. Bizler de bu zincirin birer parçasıyız. Bu olumlu yaklaşımın ülkemiz ekonomisine somut sonuçlar getirmesini ümit ediyorum." ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından mağazanın açılışı yapıldı.

Ekonomi - 18:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]