13° Açık
 • EURO 6.45
 • DOLAR 5.60

Özaltun, yeniden en zaferli belediye başkanları arasında

Dünya Araştırmalar Derneği ESOMER abonesi olan ORC Araştırma Firmayı, 30 Megakentte hakikatleştirdiği anket çalışması sonrası 2017 Eylül ayının en zaferli Megakent Belediyeleri ve ilçe belediye başkanlarını tanımladı.
Konya Haber - 3 Ekim 2017 15:28 A A

Dünya Araştırmalar Derneği ESOMER abonesi olan ORC Araştırma Firmayı, 30 Megakentte hakikatleştirdiği anket çalışması sonrası 2017 Eylül ayının en zaferli Megakent Belediyeleri ve ilçe belediye başkanlarını tanımladı. ORC Araştırma Firmayı, 30 megakent belediye başkanı ile Megakent İlçe Belediye başkanlarının performansını ölçtü. Tertip Edilen anketin ardından neticelerini ise kamuoyu ile paylaştı. Yurttaşların ilçe belediyesi hizmetleri ile alakalı kanılarını tespit etmek emeliyle, 18-25 Eylül 2017 tarihleri arasında 30 megakentte toplam 12 bin 305 birey ile “CATI-Bilgisayar Dayanaklı Telefon Görüşmesi” usulüyle reelleştirilen ankette galibiyet oranı yüzde 50’nin üzerinde olan megakent ve ilçe belediye başkanları kamuoyuna söylendi. Sosyal dayanaklar, yeşil alan ve parklar, erişim, etraf tertip etmesi ve pakliği, şehir estetiği gibi mevzuların temel alınarak “belediye hizmetlerinin tümünü değerlendirdiğinizde, ilçe belediyenizi ve belediye başkanınızı zaferli buluyor musunuz?” sualinin yöneltildiği ankette, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un galibiyet oranı yüzde 53,5 olarak dikkat çekti. ORC Araştırma Firmayı’nin fotoğrafı internet sitesinden paylaştığı anket neticelerine göre, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun yüzde 53,5’lik galibiyet oranı ile megakent ilçe belediye başkanları arasında zaferli ilk 10 ad arasında yer aldı. Özaltun, aynı zamanda bu başarısıyla Konya’da, ilk 10 liste içerisinde yer bulan tek ilçe belediye başkanı oldu.

Aynı araştırma işletmesinin daha evvel yaptığı mahallî idareler performans araştırması en zaferli ilçe belediye başkanları değerlendirmesinde de Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun 6’ıncı sırada yer bulmuştu.

Belediye Başkanı Murat Özaltun, anket neticelerinin kamuoyuna söylenmesinin ardından yaptığı söylemede, “Biz gecemizi gündüzümüzü Beyşehir’e adadık. Hemşerilerimizin teveccühü ve dayanağı ile Konya’nın tek ilçesi Beyşehir olarak listede yer aldık. Tüm yurttaşlarımıza değerlendirmeleri ve yardımları sebebiyle şükranlarımı sunuyorum. Yapacağımız allahın izniyle daha çok hizmetler var. İlçemiz ve ulusumuz, hizmetin en iyisini hak ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Konya Haber - 15:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.