22° Toz
 • EURO 6.39
 • DOLAR 5.54

Özel öğrenciler sebze fidesi dikti

Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahri Dağdaş Milletlerarası Tarımsal Araştırma Enstitüsü kadar ortak yürütülen ‘Tarıma Engel Değil’ projesi dahilinde özel eğitim öğrencileri sebze fidesi dikti.
Konya Haber - 4 Mayıs 2017 13:00 A A

Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahri Dağdaş Milletlerarası Tarımsal Araştırma Enstitüsü kadar ortak yürütülen ‘Tarıma Engel Değil’ projesi dahilinde özel eğitim öğrencileri sebze fidesi dikti. Ereğli Kazım Demirel Sevgi Özel Eğitim Kullanım Merkezi ve Meslek Uygulama Okulu ile Meram Nuriye Cahit Atay Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu’ndan toplam 92 özel öğrenci, eğitmenler yardımıyla domates, salatalık, biber, kavun ve karpuz fidelerini toprağa dikti. Öğrenciler, daha sonra elleriyle diktikleri sebzeleri sulayarak toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşadı. Özel öğrencilerden Oğuz Furkan Gebeloğlu, daha önce hiç yaşamadığı bir duyguyu yaşattığı için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür ederken, Mustafa Kahraman da, fidanları toprakla buluşturdukları için mutlu olduğunu söyleyerek etkinliğin her yıl olmasını istedi. Eğitmenlerden Özenir Asmacı Koyuncu, engelli çocuklar için fazla yararlı ve güzel bir uygulama olduğunu belirterek, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

“Tarıma Engel Değil” projesi engellilerin toplumda ve kamusal alanda kabul edilebilirliğinin artırılması, insanların çevrelerine ve olaylara engellilerin gözüyle bakabilmelerini sağlamayı amaçlıyor. Engelli öğrenciler toprağın ve bitkinin çare ve rehabilite edici etkisinin yanına el becerisi de kazanıyor. Proje zarfında merkez ve ilçelerden gelen öğrenciler toprakla buluşmaya devam edecek.

Konya Haber - 13:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.