Parçalı bulutlu
 • EURO 6.62
 • DOLAR 5.76

Özselek:

Antalya Belek’teki bir otelde Türkiye’nin dört bir yanından ve Konya’dan mali müşavirlerin iştirak ettiği buluşmanın açılış konuşmasını KSMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek yaptı.
Konya Haber - 3 Ekim 2017 15:29 A A

Antalya Belek’teki bir otelde Türkiye’nin dört bir yanından ve Konya’dan mali müşavirlerin iştirak ettiği buluşmanın açılış konuşmasını KSMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek yaptı. Kazançların ödentilendirmelerinin tüzükte belirtilen biçimde kazancı oranında tahsil edilmesinin asolan olduğunu belirten Başkan Seyit Faruk Özselek, “Bu kazançların aidatlandırılmalarının ödenti kanunlarımıza göre, iş üyelerimizce hesaplanması hepimizin ortak fikridir. Ama ne yazık ki, ülkemizde ödenti kazançlarının yüzde 70’e yakını dolaylı aidatlardan karşılanmaktadır. Bunun biran evvel düzenlenmesi hem yurttaşlarımızı hem de kamu vicdanına hafifletecektir. Böylece bir gecede MTV’ye yüzde 40 zam gelmeyecektir. Yeniden ödenti oranlarında düşüş bekler iken aksine oranların yükseltilecek olması cemiyetin tüm kesimlerini hayal kırıklığına uğratmıştır” dedi.

Muhasebe işinin ekonomik yaşamın dağılmaz bir parçası olduğunun da altını çizen Başkan Özselek, “Bizler, kesintisiz değişen mevzuatı, gerekli olarak takip ederken, bir taraftan da sürekli çoğalan iş yükü karşısında çalışan bir işi icra ediyoruz. Muhasebe işi ekonomik yaşamın dağılmaz bir parçasıdır. Bundan dolayıdır ki, “Maliye Bakanlığımızın yardımı ile en büyük isteğimiz işimiz ve meslektaşlarımızın anlaşılabilmesi, verdiği emeklerin karşılığını hem parasal hem de manevi olarak görebilmesidir. Bu arada rahatsızlanarak sağlık kurumuna kaldırılan Sayın Maliye bakanımıza buradan tüm meslektaşlarımız ismine acil şifalar diliyorum. Unutmayalım ki, majör işler ve ehemmiyetli atılımlar, ancak beraber çalışma ile elde edilebilir. Burada gördüğümüz gibi bizim en büyük eforumuz ve zenginliğimiz bu birlikteliğimizdir” ifadelerini kullandı.

Seminer evveli Kamu Himayeyi Müesseseyi Başkanı Dr. Genç Osman Yaraşlı, Kazanç Yöneti Başkan Yardımcısı Yıldırım Bozbıyık ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan da birer selamlama konuşmaları yaptı. Protokol konuşmaları sonrası KSMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek katılımlarından dolayı protokol azalarına teşekkür onurluğu verdi.

Çeşitli seminer, bilgilendirme ve sunumların hakikatleştirildiği, “Anadolu Odaları Eğitim Semineri 4 Ekim’de sona erecek.

Konya Haber - 15:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.