18° Açık
 • EURO 7.46
 • DOLAR 6.52

Pakistan heyeti Selçuk Üniversitesinde

Dr.
Konya Haber - 5 Mayıs 2017 10:08 A A

Dr. Muhammad Arif Khan, Dr. Muhammad Ovais Ömer, Dr. Saima Muti ve Dr. Raheela Akhtar, Mevlana Değişim Programı kapsamında Selçuk Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Dr. Muhammad Arif Khan, Dr. Muhammad Ovais Ömer, Dr. Saima Muti ve Dr. Raheela Akhtar, Selçuk Üniversitesi Baytar Fakültesi’nde yaptıkları çalışmanın peşinde Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i makamında ziyaret etti. Program çerçevesinde Pakistanlı öğretim üyeleri Selçuk Üniversitesi Baytar Fakültesi’nde cerrahi, patoloji, dokubilim, farmakoloji ve toksikoloji anabilim dallarındaki çalışmalara katılarak akademik deneyimlere de iki taraflı oldu.

Baytar Fakültesi’ndeki çalışmaların arkasından Selçuk Üniversitesi Prof. Dr. Hümeyra Özgen Araştırma ve Başvuru Çiftliği ve TİGEM Gözlü Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde de incelemelerde bulundu. Pakistanlı öğretim üyeleri hem Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Iş Yüksekokulu ve MYO Müdürü Prof. Dr. Uğur Uysal’yu ziyaret ederek Türk-Pakistan kardeşliği adına öğrencilerle toplu görüşmeler gerçekleştirdi ve bilgi alışverişinde bulunuldu.

Konya Haber - 10:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.