Az bulutlu
 • EURO 6.85
 • DOLAR 6.10

Palet kiralama firması CHEP, Konya'da faaliyete başladı

Ekonomi - 9 Ekim 2019 16:15 A A

KONYA (AA) – Konya Organize Sanayi Bölgesinde kurduğu yeni fabrikasında faaliyete başlayan Avustralya firması CHEP, başta Torku ve Ünilever olmak üzere ulusal ölçekte çalışan firmalara nakliyede kullandıkları taşıma paletlerini kiralıyor.

Konya 3. Organize Sanayi Bölgesi'nde 9 bin metrekare kapalı alana sahip 2,5 milyon liralık yatırımla kurulan, 40 kişinin istihdam edildiği merkezi gazetecilere gezdiren şirketin Türkiye Genel Müdürü Ralf Paetzold, yaptıkları çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Paetzold, şunları kaydetti:

"Konya'da 40 bin palet kapasiteli bir tedarik merkezi kurduk. Dünya'da 59 ülkede yılda 4,6 milyar dolar ciroya ve 11 bin çalışana sahip küresel bir şirketiz. Ünilever ve Konya Şeker şirketleri ile zaten çalışıyorduk ama Konya'nın onların ana üretim merkezi olması bizi buraya yatırıma yöneltti. Şu anda burada 2,5 milyon yatırım bedeli ile 40 kişiye doğrudan istihdam sağladık. Yaptığımız iş firmalara uluslararası standartlarda talep edilen nakliye paletlerini kiralama yöntemi ile tedariğini sağlamak. Burada paletlerimizi kiraya vermenin yanı sıra geri dönüşlerinde bakım, onarım ve boyalarını yaparak tekrar kullanıcıya hazır hale getirmek ve kiralamak. İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin 16 faklı yerlerinde servis hizmeti veriyoruz. 20 bin noktaya paletlerimiz ulaşıyor. Palette kullandığımız hammadde tedariğinin yüzde yüzünü Türkiye'den satın alıyoruz. Konya'da ise günlük 5 bin paleti doğrudan müşterilerimize kiralıyoruz."

Paetzold son olarak kiralanan her bir CHEP paletiyle, firmaların daha sürdürülebilir bir tedarik zincirine ve daha akıllı, daha yalın ve daha uygun maliyetli bir iş modeline sahip olmalarını sağladıklarını da sözlerine ekledi.

Ekonomi - 16:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.