21° Toz
 • EURO 6.42
 • DOLAR 5.56

Rektör Şeker’e İtfaiye Haftası kapsamında ziyaret

Dr.
Konya Haber - 3 Ekim 2017 16:34 A A

Dr. Muzaffer Şeker’i ziyaret etti.

Ziyarette, itfaiyeciliğin mukaddes bir iş olarak canlı yaşamının kurtarılmasında ehemmiyetli bir yere sahip olduğu ve itfaiyeci olacak talebelerin, teorik derslerin yanında uygulamalı eğitimlerinin de ehemmiyet talep ettiği konuşuldu. Programdan mezun olacak talebelerin itfaiyecilik işinin her kademesinde meselesiz bir biçimde misyon almasının iyi bir eğitimden geçtiği ve bu anlamda Konya Megakent Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile yapılan protokol gereği uygulama alanında verilen takviyenin talebelere bereketli olduğu dile getirildi. Ayrıca, NEÜ ve Konya Megakent Belediyesinin iş birliği ile kaliteli, ekipmanlı, işini hoşlanarak yapan itfaiyecilerin yetişmesini sağlayacak projelerin değerlendirilmesi ve yaşama geçirilmesi mevzuları gündeme geldi.

Ziyaret, Meram İş Akademiyi Mülkiyet Koruma ve Güvenlik kısmı Sivil Korunma ve İtfaiyecilik programı öğretim personelleri ve talebelerinin Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e armağan ve çiçek ibraz etmesiyle son buldu.

Konya Haber - 16:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.