15° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.45
 • DOLAR 5.60

Ruanda Büyükelçisinden MÜSİAD Konyaya ziyaret

Başkan Ömer Faruk Okka ile görüşen Büyükelçi Williams Nkurunziza’ya MÜSİAD, Konya tarımı ve sanayisi hakkında bilgiler verildi.Ziyarette konuşan Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, Konya ile Ruanda arasındaki ortak ticaretin artırılması gerektiğini ifad.
Konya Haber - 5 Mayıs 2017 13:09 A A

Başkan Ömer Faruk Okka ile görüşen Büyükelçi Williams Nkurunziza’ya MÜSİAD, Konya tarımı ve sanayisi hakkında bilgiler verildi.

Ziyarette konuşan Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, Konya ile Ruanda arasındaki ortak ticaretin artırılması gerektiğini ifade etti. Büyükelçi Nkurunziza, “Konya üretiyor, üretmeyi seviyor ve fazla üretken bir kent. Konya ile Ruanda’nın iş birliğini geliştirmeliyiz. Afrika’da genel anlamda istediğimiz tek şey ekonomimizin gelişmesidir. İnanıyoruz ama tarım ve sanayide gelişim sağlayabilirsek sefalet oranımız da en düşük seviyelere inecektir. Geniş ve bereketli topraklara sahip olan Afrika’da tarım konusunda ileri seviyede değiliz. Bunun için Afrika-Türkiye ve özellikle Konya olarak çalışmayız. Türkiye ve Konya’nın Afrika’da manâlı yatırımlar yapacağını ümit ediyoruz. MÜSİAD Konya Şubesi’nin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Konya ile Afrika arasındaki ilişkiyi büyüttüğünüz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Konya’ya gelmekten ve MÜSİAD’ta olmaktan son derece mutluyum. DEİK Ruanda Iş Konseyi Başkanlığı görevini yürüten üyeniz İbrahim Itina beye, iki ülke aralarında önemli bir iş aktörü olmuştur. İkili ilişkilerimizin geliştirilmesine katkı sağlayacağına inancımız tamdır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka da, “MÜSİAD Konya olarak Ruanda’yı ve Afrika’yı önemsiyoruz. Afrika ile ikili ilişkilerimiz yakın tarihte artmaya başladı. Bunu artırmak için de Afrika ile ilgili incelemeler yürütmekteyiz. Afrika’da nerede ne yapabiliriz, ne üretebiliriz, ne satabiliriz ve ne satın alabilirsiniz yollarını aramaktayız” ifadelerine yer verdi.

Başkan Okka, ziyaretin anısına Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza’ya hediye taktim etti.

Konya Haber - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.