13° Açık
 • EURO 6.45
 • DOLAR 5.60

Safra kesesinden 710 taş çıktı

Mersin özel bir hastanede bir hastanın safra kesesinden yapılan işlem sonucu 710 adet taş çıkarıldı.
Güncel - 13 Ekim 2017 16:27 A A

Mersin özel bir hastanede bir hastanın safra kesesinden yapılan işlem sonucu 710 adet taş çıkarıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Can Terzier kadar gerçekleştirilen ameliyat ardından hasta sağlığına kavuştu. Yüksek karın ağrısı nedeniyle hastanın hastaneye başvurduğunu ve yapılan tetkikler ardından karın ağrısının nedeninin safra kesesinde oluşan taşlardan kaynaklandığı belirlendiğini bildiren Terzier, “Hastamız karın ağrısı, bulantı ve kusma şikayetiyle bize başvurdu. Başarılı bir operasyon oldu. Safra kesesi taşları genelde bir veya birkaç tane olmaktadır. Bizim hastamızdan meydana çıkan taşlar toplam 710 adetti. Bu durum hepimizi fazla şaşırttı. Hastamız ameliyat oldu, böylelikle hastayı bekleyen riskler basit bir ameliyatla giderilmiş oldu. Safra kesesi ameliyatları için gerçekten taşın sayısı hiç kayda değer değildir. Ama bağlı taş sayısı arttıkça bir takım riskler de artar. Laparoskopik safra kesesi ameliyatı olarak bu gibi risklerden tamamen kurtulmak gereklidir” dedi.
Safra kesesi ameliyatlarını çok sık yaptıklarını fakat böylesiyle birincil kere karşılaştıklarını söyleyen Terzier, “Bu kadar taş fazla nadir görülen bir şart. Birincil kere bir safra kesesinde bu dek taş gördüm. Safra kesesinden 710 taş çıktı” ifadelerini kullandı. Terzier, hastanın sağlık durumunun ise iyi olduğu belirtti. 

Güncel - 16:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.