Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
 • EURO 6.11
 • DOLAR 5.38

Saraybosna Büyükşehir Belediye Başkanı Skakadan Başkan Akyüreke ziyaret

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, arkadaş ve kardeş toplulukların isimlerini şehirde yaşatarak aradaki bağların unutulmamasını sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi.
Konya Haber - 19 Mayıs 2017 18:11 A A

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, arkadaş ve kardeş toplulukların isimlerini şehirde yaşatarak aradaki bağların unutulmamasını sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi. Konya ile Bosna Hersek arasında dinç bağlar olduğunu, Bosna Hersek, Saraybosna ve Aliya İzzetbegoviç isimli çok sayıda hizmet bulunduğunu andıran Başkan Akyürek, “Saraybosna ve Konya mana olarak birbirine eş şehirler. Bizim için en önemli kardeş şehirlerimizin başında Saraybosna gelir. Türkiye’de yaşanan olaylar Bosna Hersek’i, orada yaşanacak olaylar Türkiye’yi yakından ilgilendirir. İşbirliğini güçlendirmeye ve deneyimleri paylaşmaya devam edelim. Birlikte büyüyelim inşallah” dedi.

“Bosna Hersek’in ayakta kalmasının en büyük destekçisi ve garantisi Türkiye’nin enerjik olmasıdır”

Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka ise, “Konya’nın Bosna Hersek ve Saraybosna için yaptıkları için minnettarız. Saraybosna sizin desteklerinizle şu an daha yaşanabilir bir kent konumunda. Gönüllerimiz ve hizmetlerimiz bir. Türkiye’de son dönemde yaşananlar sadece Türkiye için değil, dünya için siklet talep ediyor. Son referandumda Konya olarak aldığınız yüksek sayı nedeniyle sizleri tebrik ediyorum. 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananları bizler de üzüntü ile yakından peşine düşüp takip ettik. Bosna Hersek’in ayakta kalmasının en büyük destekçisi ve garantisi Türkiye’nin enerjik olmasıdır. Türkiye için de istikrarlı bir Bosna Hersek fazla önemlidir” diye konuştu.

Saraybosna’da çarşıya meydana çıkan herkesin Konya’nın verdiği tramvayları gördüğünü belirterek, verilen yardım için teşekkür eden Skaka, iki kent arasındaki ilişkileri bir adım daha ileri taşımak istediklerini açıklama etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ziyaretin sonunda Saraybosna Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Skaka’ya Fahri Hemşehrilik Beratı takdim etti.

Konya Haber - 18:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  İlk yardım eğitimi neleri kapsar
  Kazalar, insanın önüne geçemediği doğal olaylardır. Bunlar, bazen afet, bazen doğa kaynaklı olaylardır ve bazen de insanın sebebiyet verdiği olaylar olabilmektedir. Yangın, afet, sel, deprem gibi doğa olayları karşısında insanın yapabileceği en önemli şey, öncesinden tedbir almaktır, bu tip olaylar öncesinden haber alınabilecek durumlar olmadığı için öncesinde önlem almak bir anlamda daha az kayıp ile […]