12° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.68

SEDEP 6. sene tanıtım buluşması yapıldı

sene tanıtım buluşması hoca ve mektep idareyicilerinin katılımıyla hakikatleştirildi.Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Türkiye’nin en kıymetli eğitim programı SE.
Konya Haber - 9 Ekim 2017 16:34 A A

sene tanıtım buluşması hoca ve mektep idareyicilerinin katılımıyla hakikatleştirildi.

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Türkiye’nin en kıymetli eğitim programı SEDEP, 2017-2018 eğitim öğretim senesine hocalara ve mektep idareyicilerine müteveccih asıllaştırılan bilgilendirme buluşması ile start verdi. SEDEP’in yeni eğitim yarıyılında da eğitime değer vereceğini ifade eden Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Şube Müdürü Okan Tekkalan, “Bu yıl allahın izniyle daha değişik faallik ve çalışmalarla SEDEP’i daha değişik bir ebada taşıyacağız. Geçen sene dostlarımızla beraber bazı saha ziyaretlerinde bulunduk, hocalarımızla hocalar odamızda görüştük ve fikir alışverişinde bulunduk. Yıl sonunda asıllaştırdığımız çalıştayımızda özellikle hocalarımızdan gelen fikirler güzergahında bedeller eğitimi projemiz bedeller eğitimi programı haline geldi. Ayrıca bu sene bedeller ekibi çizgi filmimizi oluşturduk. Her kişiliğimiz her kıymetimizle aynılaştırıldı ve allahın izniyle Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Çocuk’ta da yayınlanacak” dedi.

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni müfredatla beraber programların da yenilendiğini belirten Tekkalan, “Bu programların hepsinin içerisine bedeller eğitimi girmiş oldu. SEDEP’in 8 esas kıymeti gelecek yıldan itibaren Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından tüm şehirlerde ve tüm mekteplerimizde uygulanacak. SEDEP’in bu hoş işin liderliğini yapmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Projeye verdiğiniz takviyeden dolayı da hepinize teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

SEDEP bilgilendirme programı Dominant Ömer Onsun İlkokul Müdürü Şenol Eraslan’ın SEDEP bilgilendirme sunumuyla devam etti. Selçuklu Belediyesi sosyal kuruluşlarında asıllaştırılan buluşmaya Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Şube Müdürü Okan Tekkalan, SEDEP yürütme heyeti azaları, mektep idareyicileri ve hocalar katıldı.

Konya Haber - 16:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.