19° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.50
 • DOLAR 5.65

SEDEPe Ulusal Eğitim Bakanlığından bir mükâfat daha

Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi hissedarlığında Türk uygarlığının ve kültürünün özünü oluşturan bedellerin, geleceğin güvenceyi genç jenerasyonlara aktarılması emeliyle Selçuklu’da 6 yıldır zafer ile uy.
Konya Haber - 9 Ekim 2017 16:40 A A

Selçuklu Belediyesi, Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi hissedarlığında Türk uygarlığının ve kültürünün özünü oluşturan bedellerin, geleceğin güvenceyi genç jenerasyonlara aktarılması emeliyle Selçuklu’da 6 yıldır zafer ile uygulanan SEDEP misal uygulamalarıyla ile milli ve beynelmilel alanda da misal bir program olarak gösterilmeye devam ediyor.

Her sene kendini geliştirerek sanki bir iyilik hareketine dönüşen SEDEP ’in zaferi Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından da takdir kazandı. Selçuklu Bedeller Eğitimi Programı, Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğretim alanında orijinal ve çağdaş uygulamaların mükâfatlandırılarak teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması emeliyle yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Mükâfatleri” kapsamında mükâfat almaya hak kazandı. SEDEP Eğitimde Yenilikçilik Mükâfatşanı Ulusal Eğitim Bakanlığı’nda 16 Kasım’da tertip edilecek program ile alacak.

SEDEP Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından mükâfata layık görülmesinin büyük bir şeref ve mutluluk olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu Belediyesi’nin en bedelli projesi hiç kuşkusuz eğitim ve çocuklarımıza müteveccih olarak asıllaştırdığımız projeler. Bu projeler içerisinde milli ve beynelmilel bir program olarak yoluna devam eden SEDEP programı ile 6 yıldır Selçuklu da eğitime değer vermeye devam ediyoruz. Çocuklarımıza bedellerin aktarılması ve yaşatılması mevzusunda misal bir uygulama olan SEDEP’in Ulusal Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılan değerlendirmede “Pozitif Davranış ve Tavırların Geliştirilmesi” kategorisinde mükâfata layık görülmesi bedeller eğitimi mevzusunda yürüttüğümüz çalışmanın zaferini ortaya koyuyor” dedi.

Türkiye’nin markası olma yolunda süratle ilerleyen SEDEP’in bu zaferinde en büyük hissenin proje hissedarlarıyla sürdürülen geçimli çalışma olduğu ifade eden Başkan Altay, “Misal bir program olarak her sene kendini geliştiren SEDEP’in zaferinde büyük hisse sahibi olan hissedarlarımız Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Ayrıca SEDEP’e gönül veren tüm eğitim camiamızı, talebelerimizi ve velilerini kutluyorum” diye konuştu.

Konya Haber - 16:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.
 • 04
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 05
  Otomobil çalıp parkta çekirdek yerken yakalanan şüpheliler tutuklandı
  Durum, 22 Mayıs Pazar günü saat 21.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Mevlana Müzesi karşı meydana geldi.