Kapalı
 • EURO 6.86
 • DOLAR 6.11

Şehir hastanelerinin ilki gün sayıyor

Sağlık Bakanlığının şehir hastaneleri projelerinin ilki, Yozgat’ta yıl sonunda hizmete girecek
Sağlık - 30 Ağustos 2016 12:30 A A

YOZGAT (AA) – Sağlık Bakanlığının şehir hastaneleri projelerinin ilki, Yozgat’ta yıl sonunda hizmete girecek.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kurca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temeli Mart 2015’te atılan şehir hastanesi inşaatının çok hızlı ilerlediğini anlattı.

Türkiye’ye toplam 29 şehir hastanesi yapılmasının planlandığını aktaran Kurca, şöyle devam etti:

“Yozgat Şehir Hastanesi ilk açılanlardan biri olacak. En erken hizmet açılacak hastaneler Mersin ve Yozgat olacak. Biz de kendi aramızda ilk açılma konusunda tatlı bir rekabet içerisindeyiz. İlk açılmak için bütün çabayı göstermekteyiz. Yozgat Şehir Hastanesinin normal proje süresi Temmuz 2017’ydi fakat bizim ısrarlarımız ve firmamızın güçlü olmasından dolayı hastanemiz daha erken açılacak. Tahminen bu sene sonu Yozgat Şehir Hastanesi hizmet vermeye başlayacak.”

“Hastanemiz son teknoloji ile donatılacak”

Kurca, 144 bin metrekare kapalı alandan oluşan hastanenin tamamlanması için 2 bin kişinin yoğun şekilde çalıştığına dikkati çekti.

Hastanenin 475 yatağa sahip olacağını ifade eden Kurca, şunları söyledi:

“113 poliklinik, 40 destek odası, 61 erişkin yoğun bakım, 27 yeni doğan ve çocuk yoğun bakım olmak üzere 88 yoğun bakım odasına sahip. Anjiyografi, kardiyovasküler cerrahi, ERCP, bunun yanında özellikli hizmetler olarak anne otelimiz ve mahkum koğuşlarımız olacak. Hastanemiz son teknoloji ile donatılacak. Hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vereceğiz, burada hem ilimize hem de çevredeki kentlere hizmet sunacağız. Hastanemizde her branştan uzman doktorlarımız olacak. Türkiye çapında hatta dünya çapında sağlık konusunda iyi bir şekilde hizmet vereceğiz.”

Şehir hastanesi hizmete açıldığı zaman Yozgat’ın sağlık merkezi olacağını dile getiren Kurca, şöyle konuştu:

“İnsanlarımızın yaşadığı kentlerde tedavi olmasını arzu ediyoruz. Şehir hastaneleri bu mantıkla planlanmıştır. Biz şehir hastanemizi açtıktan sonra buradan hiçbir hastamızın kent dışına çıkmasını istemiyoruz. Bütün imkanlarımızla tedavileri burada yapacağız. Hatta diğer illerden bile buraya hastalar gelecek.”

“Hastalarımıza 5 yıldızlı otel konforunda hizmet vereceğiz”

Kurca, şehir hastanesinde hastalara en iyi şartlarda sağlık hizmeti verileceğine işaret ederek hastanede koğuş tipi odaların yerine özel odalar olacağını vurguladı. Kurca, şunları kaydetti:

“Önceki hastanelerimizde hastalarımız koğuş sistemiyle yatmaktaydı. Çok fazla özel odamız yoktu. Şehir hastanemiz 5 yıldızlı otel konforunda olup özel nitelikli odalar şeklinde açılmakta. Tek kişilik ve en fazla iki kişilik odalardan oluşmakta. İçerisinde banyosu, tuvaleti ve refakatçinin kalabileceği bir yaşam alanı şeklinde düşünülerek tasarlanmıştır. 475 yataklı bunun yarısı tek kişilik yarısı da çift kişilik odalardan oluşmakta. Hastalarımıza 5 yıldızlı otel konforunda hizmet vereceğiz inşallah.”

Sağlık - 12:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR

 • 01
  ÇUMRA’DAN KONYA’YA KÜLTÜR GEZİSİ
  Çumra Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı “40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileri” devam ediyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çumra Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, gençlere yönelik projeleri olduğunu anlattı. Oğuz, “Bu projelerimizden biri de lise düzeyi ve 12. lifeproof iphone 7 phone cases sınıf öğrencilerini öncelikli olarak kapsayan 40 Kardeş Eğitim ve Kültür Gezileriydi. iphone 7 […]
 • 02
  Sağlık Bakan Yardımcısı Öğütken:
  KONYA (AA) – Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, organ bağışının yetersiz olması nedeniyle her yıl yaklaşık 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Ögütken, Konya Şeker Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Torku) çalışanlarının organ bağışına vermiş olduğu katkı dolayısıyla düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’de organ nakli çalışmalarının verimliliğini arttırmak amacıyla 2000’li yılların başlarında bakanlığın koordinasyonu ve […]
 • 03
  Spor Toto Süper Lig
  Spor Toto Süper Lig’in 22.
 • 04
  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba:“YEMEDİĞİM BİR ETİ BAŞKASINA YEDİRMEM”
  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bakanlık tarafından Avrupa’dan ithal edilen etin helal olmadığı yönündeki tartışmalara, “Ben yemediğim bir eti başkasına yedirmem” diye cevap verdi.  “Bizim […]
 • 05
  Konya-Antalya yolunda ulaşıma kar engeli
  İç Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan en kısa yol konumundaki Konya-Antalya yolunda akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası ulaşım güçlükle sağlanabildi.